گل پیچ GolPich
تجریشی:

تردد یك سوم كامیون های كشور اضافی است

تردد یك سوم كامیون های كشور اضافی است گل پیچ: معاون سازمان محیط زیست اظهار داشت: به ازای یك سوم كامیون هایی كه در كشور تردد می كنند اصلاً بار وجود ندارد ازاین رو اگر كامیون های زمان جنگ جهانی دوم از رده خارج شوند مشكلی پیش نمی آید.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در نشستی خبری با مبحث اقدام ها دبیرخانه كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا در پاسخ به پرسش های خبرنگاران اظهار داشت: تولید خودرو و استفاده از آن روز به روز افزوده می شود. می توانیم یك سیاست حفظ وضعیت موجود داشته باشیم كه وضعیتمان بدتر نشود، می توانیم هم تلاشمان را بكنیم كه حتی در شرایط موجود سالی ۱۰ درصد شاخص هایمان را بهتر نماییم. اما اولاً حفظ محیط زیست همراهی مردم را می طلبد و دوم اینكه نهادهای حاكمیتی هم باید همكاری كنند.
مسعود تجریشی اضافه كرد: قانون می گوید اگر اتوبوس بیشتر از ۱۰ دقیقه متوقف باشد باید خودرو را خاموش كند و جریمه هم برایش داریم اما اتوبوس ها نیمی از زمان خویش را در ایستگاه متوقف هستند و روشن هم می مانند. در حالیكه در صورتیكه این اتفاق بیافتد به ازای هر خودرو ۲ میلیون تومان در سال مصرف سوخت كشور كمتر می گردد.
وی تاكید كرد: ازاین رو خیلی از موارد اصلاً نیازی به پول ندارد. صرفاً نیاز به اجرا دارد. اگر قانون موجود را اجرا نماییم مشكل حل می گردد اما این نیازمند آن است كه همه ما، مردم و رسانه ها در كنار مسئولان آن را پیگیری نماییم.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان كرد: الان كامیون هایی از زمان جنگ جهانی دوم در سطح شهر تردد می كنند چون در جاده ها ترددشان ممنوع می باشد و به سطح شهر می آیند. این در شرایطی است كه كامیون داران معترض هستند كه بار وجود ندارد و اصلاً به ازای یك سوم كامیون ها بار وجود ندارد یعنی خروج یك سوم كامیون ها از رده، هیچ مشكلی تولید نمی نماید.
تجریشی افزود: هر اقدامی انجام بدهیم اگر بخواهیم آلودگی هوا را نداشته باشیم حتماً به برخی فشار خواهد آمد و حتماً برخی متضرر می شوند اما باید ضرر كلان را ببینیم. وزارت بهداشت كتابچه سال ۱۳۹۶ را منتشر نموده كه بر مبنای آن ۳ تا ۶ هزار مرگ مستقیم بر اثر ذرات معلق انجام شده و تازه باید آمار غیرمستقیم را هم به این اضافه نماییم.
وی تاكید كرد: در قانون جدید آلودگی هوا آیین نامه شرایط اضطرار به هیئت دولت تحویل شده است. روز ۲۷ اسفند بود كه تمام ۱۱ آیین نامه قانون هوای پاك به هیئت دولت تحویل داده شد. در هیئت وزیران دو نفر از اعضا اشاره كردند كه در شرایط موجود نمی توانیم به تعهداتمان عمل نماییم. آخرین جلسه یك ماه پیش برگزار گردید و دو دستگاهی كه نمی توانستند به تعهداتشان عمل كنند با تغییر این تعهدات در حد یك تا سه ماه خویش را موظف كردند و الان ظرف یك هفته تا یك ماه آینده این مورد در هیئت دولت باید طرح شود و از هیئت دولت كه بیرون بیاید قابل اجراست.

1397/05/11
22:38:00
5.0 / 5
4785
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل