گل پیچ GolPich

تا سال ۲۰۵۰، دریاها بیشتر حاوی پلاستیك خواهند بود تا ماهی

تا سال ۲۰۵۰، دریاها بیشتر حاوی پلاستیك خواهند بود تا ماهی گل پیچ: تصویر یك لاك پشت تجزیه شده كه توسط تور پلاستیكی كشته شده خبرساز شده است.به گزارش گل پیچ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در این عكس كه توسط كارگردان یك مستند محیط زیست گرفته شده است، بدن لاك پشت دریایی سبز به صورت كامل تجزیه شده اما تور پلاستیكی كه لاك پشت در آن گرفتار و توسط آن كشته شده همچنان باقی مانده است.
عكس در شبه جزیره كیپ یورك در استرالیا و به منظور بالا بردن آگاهی در مورد «تورهای پنهان» انتشار یافته است؛ پسماند تورهای ماهیگیری كه در طول سال های زیادی در دریا ها و اقیانوس ها رها شده اند و هر ساله سبب مرگ جانوران دریایی می شوند.
مستند سازان می گویند: در دهه گذشته نزدیك به ده هزار لاك پشت گرفتار تورهای ریخته شده در شمال استرالیا شده اند.
روزی فولر، هماهنگ كننده تور در استرالیا اظهار داشت: این تصاویر نشان دهنده تاثیرات وحشتناك آلودگی های پلاستیكی و تورهای پنهان در زندگی دریایی و اقیانوس های جهان است.
فیلمسازان بر این باورند كه لاك پشتی كه در تصویر ثبت كرده اند قادر به آزاد كردن خود نبوده و در نتیجه در ساحل مرده است. پلاستیكی كه سبب مرگ این لاك پشت شده است بعد از سال ها و تجزیه شدن لاك پشت همچنان این موجود بی دفاع را در بند خود دارد.
فولر همچنان اظهار داشت: این تورهای رها شده در آب، همه موجودات را به خطر می اندازند. اما لاك پشت ها بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند، چونكه آن ها در جریان ها و مسیرهای آب كه با این پسماند ها همراه می باشد، شنا و تغذیه می كنند. وقتی در تور گرفتار می شوند، دیگر راه فراری برای آن ها نمی ماند و در نهایت غرق می شوند.
تا سال ۲۰۵۰، دریاها بیشتر حاوی پلاستیك خواهند بود تا ماهی. میزان پلاستیك انبوه شده در دریاها هر ۱۰ سال، دو برابر می گردد. با اینكه آمار بسیار ناامید كننده است، اما هنوز راه پیش رو وجود دارد. اما اكنون زمان عمل است.

1397/05/30
17:57:10
2.5 / 5
4810
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
علی آصفی:
یاد بگیریم وقتی مطلب علمی میذاریم، درج رفرنس رو فراموش نکنیم
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل