گل پیچ GolPich
مدیركل حفاظت و مدیریت شكار و صید سازمان حفاظت محیط زیست:

امسال هیچ مجوزی برای شكارچیان خارجی گراز صادر نشده است

امسال هیچ مجوزی برای شكارچیان خارجی گراز صادر نشده است گل پیچ: مدیركل حفاظت و مدیریت شكار و صید سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: امسال تابحال هیچ پروانه شكار گرازی برای شكارچیان خارجی صادر نشده است.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، علی تیموری اضافه كرد: حفاظت از حیات وحش و در راس آن حفاظت از گونه های در معرض انقراض و حفاظت شده مانند یوز همیشه در تدوین دستورالعمل های شكار مدنظر قرار داشته و به صراحت شكار در زیستگاه های یوزپلنگ و پلنگ ممنوع اعلام شده است ازاین رو نگرانی از بابت كمبود منابع غذایی برای گوشتخواران وجود ندارد. از سویی دیگر تفاوت در شرایط پروانه های صادره جهت اتباع ایران، كه در مورد گونه گراز صرفا مختص اقلیت های مذهبی و شكارچیان خارجی است، اعتراض تعدادی از شكارچیان را به دنبال داشته است.

تیموری در ادامه خاطرنشان كرد: دستور العمل های شكار و صید هرساله بعد از دریافت نقطه نظرات فنی ادارات كل حفاظت محیط زیست استان ها كه مبتنی بر اطلاعات میدانی از وضعیت جمعیت گونه، شرایط زیستگاهی و خسارات وارده به جوامع محلی است، تنظیم و جهت اجرا به ادارات كل حفاظت محیط زیست استان ها ابلاغ می گردد. امسال ۲۷ استان در كشور متقاضی صدور پروانه شكار گراز بودند كه با عنایت به محدودیت صدور پروانه «صرفا جهت اقلیت های مذهبی»، حدود ۵۰ درصد استان ها متقاضی جهت صدور پروانه شكار گراز ندارند ازاین رو به منظور تعدیل جمعیت این گونه و جلوگیری از ورود خسارات متوسل به میرشكاران محلی می شوند، یعنی افرادی را برای كنترل جمعیت گراز به كار می گیرند.

تیموری درباره صدور پروانه شكار گراز برای شكارچیان خارجی اظهار داشت: برپایه مصوبه شورای اقتصاد هر شكارچی در ازای پرداخت ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار برای هر راس گراز بر حسب طول دندان، می تواند مجوز شكار دریافت كند. این مبلغ برای شكارچیان داخلی ۱۰۰ هزار تومان برای هر راس گراز است.

وی در انتها با تاكید بر اینكه امسال تابحال هیچ پروانه شكار گرازی برای شكارچیان خارجی صادر نشده است، اظهار نمود: در سال ۹۶ هم پروانه شكار كمتر از ۵۰ راس گراز برای شكارچیان خارجی در كل كشور صادر شد.
1397/06/01
15:35:59
5.0 / 5
4522
تگهای خبر: شكار , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل