گل پیچ GolPich
معاون دریایی سازمان محیط زیست:

نبود تجهیزات دست محیط زیست را برای نظارت بر چینی ها بسته است

نبود تجهیزات دست محیط زیست را برای نظارت بر چینی ها بسته است گل پیچ: سازمان حفاظت محیط زیست اعلام نموده كه سازمان شیلات مسئول مستقیم مبحث صیادان چینی است و این سازمان تجهیزات نظارتی كافی برای این ماجرا ندارد.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، كشتی های چینی خلیج فارس را روفتند. هر جانور زنده ای كه در آب بود بردند. این عباراتی بود كه با حضور كشتی ها و ماهیگیران چینی در خلیج فارس و دریای عمان، شنیده و نوشته می شد. دراین میان عده ای از بابت تاثیرات محیط زیستی این ماجرا نگران بودند اما سازمان حفاظت محیط زیست اعلام نمود كه سازمان شیلات مسئول مستقیم این مورد است و این سازمان تجهیزات نظارتی كافی برای این ماجرا ندارد.
پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست به مبحث حضور كشتی های چینی در خلیج فارس و دریای عمان اشاره نمود و با تاكید بر نقش نظارتی سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار داشت: هرگونه نظارت بر فعالیت های ماهیگیری و شیلاتی با سازمان شیلات است و معاونت محیط زیست دریایی هم در این رابطه همكاریهای لازم را انجام می دهد، اما فعالیت و نظارت هر دو بر عهده سازمان شیلات است.
وی خاطرنشان كرد: سازمان محیط زیست تجهیزات لازم برای نظارت مستقیم در آبهای سرزمینی یا انحصاری اقتصادی را ندارد. البته در زمینه سهمیه و روش های ماهیگیری و ارزیابی ذخایر، تفاهم نامه ای با سازمان شیلات به امضا رسیده كه همین مبحث هم نیازمند تجهیزات و ادوات كافی برای اجرا است.
معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست در این زمینه اضافه كرد: طبق اعلام سازمان شیلات این مورد جدید نیست. در واقع این افراد ماهیگیرانی هستند كه بر روی كشتی هایی با پرچم ایران فعال می باشند و برای ایران كار می كنند و مقرر است به تدریج با متخصصان و كاركنان ایرانی جایگزین شوند.

1397/06/07
14:43:19
5.0 / 5
5002
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل