گل پیچ GolPich
مدیر دفتر استان آذربایجان غربی ستاد احیای دریاچه ارومیه

۴۸۰ هكتار نهال كاری در اطراف دریاچه ارومیه

۴۸۰ هكتار نهال كاری در اطراف دریاچه ارومیه گل پیچ: مدیر دفتر استان آذربایجان غربی ستاد احیای دریاچه ارومیه اظهار داشت: محیط زیست در زمینهای اطراف دریاچه ۴۸۰ هكتار نهال كاری و كاشت درختان شورگز انجام داده و تثبیت كرده است.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی در بازدید خبرنگاران از پروژه های این ستاد اظهار داشت: هدف ما از احیای دریاچه ارومیه، احیای زندگی و معیشت مردم منطقه است و بنابراین پراولویت ترین پروژه های ما در دریاچه ارومیه تثبیت ریزگردها بود. چون هرچه وسعت خشكی دریاچه بالا می رفت به ریزگردها هم افزوده می شد.
فرهاد سرخوش اضافه كرد: شدت ریزگردها به حدی بود كه مردم، برخی روستاهایی كه اطراف دریاچه بودند از سال ۹۳ به تدریج تخلیه كردند چونكه با عقب نشینی دریاچه، ریزگردها افزایش یافته و كشاورزی تعطیل شده است.
وی خاطرنشان كرد: ریزگردهای ارومیه مثل عراق و خوزستان، تنها از جنس خاك نیست. ریزگردهای نمكی است و هرجا بنشیند زندگی وموجودات زنده را از بین می برد. در منطقه جبل كندی در آذربایجان غربی، در ۴۰ كیلومتری ارومیه و در بخش شمالی دریاچه در سالهای ۹۳ و ۹۴ با كوچكترین باد، طوفان شن به آذربایجان شرقی و اطراف دریاچه می رسید و اینجا از مهمترین كانون های ریزگرد بود.
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی اظهار داشت: محیط زیست بخشی را كه در منطقه تحت حفاظتش بود تثبیت می كرد و خارج از این مناطق را به اداره كل منابع طبیعی استان سپردند. محیط زیست در ۴۵ هكتار از این منطقه ۸۳۰ هكتاری قرق شده، مالچ پاشی و در ۴۸۰ هكتار، نهال كاری و كاشت درختان شورگز انجام داده و تثبیت كرده است. نگهداری از این مجموعه را به اداره كل منابع طبیعی واگذار كرده است.

1397/06/21
19:43:01
5.0 / 5
4503
تگهای خبر: باد , خاك , زندگی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل