گل پیچ GolPich

سگ كشی همچنان ادامه دارد

سگ كشی همچنان ادامه دارد گل پیچ: دوران قتل سگ های ولگرد هنوز تمام نشده است. فیلم تزریق اسید به سگ های ولگرد این روزها كمتر منتشر می گردد اما قتل هنوز ادامه دارد، در حالیكه شهرداری در بعضی شهرهای ایران به بلوغ مناسبی رسیده است و جمع آوری و ساماندهی سگ های ولگرد را به سازمان های مردم نهاد سپرده، در بعضی شهرها تصدی گری هنوز اجازه رفتار منطقی را به شهرداری ها نمی دهد.نمونه این رفتار را می گردد در پناهگاه سگ های ولگرد مشهد دید. «پردیس وفاداران» هفته هاست كه گوشه ای از ذهن فعالان محیط زیست و حقوق حیوانات را اشغال كرده است؛ جایی كه بیش از ۲۰۰۰ قلاده سگ به حال خود رها شده اند تا از گرسنگی و تشنگی بمیرند و شهرداری هر روز تعداد بیشتری سگ ولگرد را به آن اضافه می كند.

«پناهگاه پردیس وفاداران» مشهد تا همین سه ماه پیش در اختیار یك سازمان مردم نهاد بود و بیش از ۱۸۰۰ قلاده سگ در آن نگهداری می شد. طبق برنامه باید سگ ها واكسن می زدند، عقیم می شدند و بعد برای واگذاری یا رهاسازی آماده می شدند تا اگر كسی سرپرستی آنها را قبول نكرد، دوباره به حومه شهر برگردند؛ با این تفاوت كه این دفعه خطری برای انسان ها نداشتند و می توانستند در كنار مردم به زندگی عادی شان ادامه دهند. شهرداری مشهد اما بازی را به هم زد و جلوی رهاسازی سگ ها را گرفت. خانم دانش، مسئول قبلی این پناهگاه می گوید: «شهرداری و سایر سازمان های مسئول در مشهد تا جایی كه می توانستند سر راه ما مشكل تولید كردند. از تاخیر در پرداخت صورت حساب های ما گرفته تا جلوگیری از رهاسازی سگ ها در حومه شهر. من برای اداره این پناهگاه، خانه و ماشین خودم را فروختم و صرف این كار كردم. همین الان پس از سه ماه شهرداری مشهد هنوز ۲۵۰ تومان به من بدهكار است و در پرداخت آن تعلل می كند. در مورد رهاسازی هم می گویند چون مشهد شهر امام رضا (ع) است نمی گردد سگ را در اطراف آن رها كرد، در صورتیكه تجربه نشان داده است كه انجام این كار هیچ خطری برای مردم و حیوانات ندارد. در شهری كه ضامن آهو در آن ساكن است، سگ ها را در یك وضعیت اسفناك رها كرده اند تا از گرسنگی و تشنگی و بیماری بمیرند و كسی هم مسئولیت مساله را قبول نمی كند.»فعالان حقوق حیوانات مشهد می گویند از سه ماه گذشته كه مدیران قبلی پردیس وفاداران اراده آن را به شهرداری برگردانده اند تا به حال، شهرداری سوله محل نگهداری حیوانات را به سازمان مدیریت پسماند واگذار كرده است. تلاش ایسنا برای بررسی مبحث و گفت وگو با مدیر سازمان پسماند شهرداری مشهد در مورد وضعیت فعلی پناهگاه وفاداران كه بیش از دو هزار سگ در آن به حال خود رها شده اند، تا كنون بی نتیجه مانده است.

در هفته های گذشته خبرنگار و عكاس ایسنا در مشهد بارها تلاش كردند داخل محل فعلی پناهگاه سگ ها شوند و از وضعیت آنجا گزارشی تهیه كنند اما سازمان پسماند و شهرداری مشهد از ورود آنها به پناهگاه جلوگیری كرده اند.

نوشین قمریان، از فعالان حقوق حیوانات مشهد كه هم اكنون همچون معترضان به وضعیت فعلی پناهگاه وفاداران است، می گوید: «روزهاست كه به این حیوانات نه آب داده اند، نه غذا. آنها را رها كرده اند تا از گرسنگی بمیرند. اجازه نمی دهند هیچكس وارد پناهگاه شود. مسئولان سازمان پسماند هم كه مدیریت این پناهگاه را به عهده دارند از پاسخگویی خودداری می كنند. امروز (شنبه) من به همراه چند نفر دیگر از كسانی كه نگران این حیوانات هستند جلوی در سازمان پسماند تجمع كرده ایم تا بینیم آیا می توانیم با كسی در این مورد صحبت نماییم یا نه اما هنوز هیچ پاسخ روشنی دریافت نكرده ایم.»

یكی از فعالان حقوق حیوانات كه پس از مشاجره با مسئولان فعلی سوله توانسته داخل پناهگاه را ببیند، تعدادی عكس با دوربین موبایل برای ایسنا ارسال كرده است كه وضعیت دلخراش این پناهگاه را نشان داده است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آن را از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1397/06/24
15:32:00
5.0 / 5
5240
تگهای خبر: آب , بیماری , حیوانات , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل