گل پیچ GolPich

توله پلنگ كشف شده از قاچاقچیان به پردیسان رفت

توله پلنگ كشف شده از قاچاقچیان به پردیسان رفت گل پیچ: توله پلنگ ایرانی كه از قاچاقچیان حیات وحش در استان خوزستان توقیف شده بود به كلینیك حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست در پارك پردیسان تهران منتقل شد.


به گزارش گل پیچ به نقل از مهر از چند روز قبل نیروهای محیط زیست شهرستان رامهرمز خوزستان با استفاده از همیاران محیط زیست آگاه شدند عده ای از متخلفین یك توله پلنگ ایرانی را در استان همجوار زنده گیری نموده و قصد فروش آن را دارند. رییس اداره محیط زیست رامهرمز در این باره اظهار داشت: نیروهای محیط زیست رامهرمز با همكاری پلیس آگاهی این شهرستان بصورت ناشناس و به عنوان خریدار با قاچاقچی توله پلنگ وارد مذاكره شده و متوجه شدند متخلف قصد فروش توله پلنگ به یكی از شیوخ عرب حاشیه خلیج فارس و خارج نمودن آن از كشور را دارد. محسن مرحمتی اضافه كرد: مامورین نهایتا با متخلف برای پرداخت پول بیشتر بصورت نقدی و تحویل توله پلنگ به توافق رسیده و روز گذشته (چهارشنبه ۹۷/۶/۲۸) برای انجام معامله در خانه ای در رامهرمز قرار گذاشتند.
در ساعت معین شده یكی از نیروهای محیط زیست و یكی از مامورین پلیس آگاهی رامهرمز با لباس شخصی و به عنوان خریدار وارد خانه مربوطه شده و سایر مامورین در اطراف خانه كمین كردند. مامورین وارد منزل شدند اما متوجه شدند توله پلنگ در مكان دیگری نگهداری می گردد و قاچاقچیان ابتدا تقاضای واریز پول و سپس تحویل توله پلنگ را داشتند. مامورین كه بعنوان خریدار وارد خانه شده بودند به قاچاقچیان گفتند كه پول با استفاده از لپ تاپی كه همراهشان است بصورت آنلاین واریز می گردد اما قبل از واریز وجه باید توله پلنگ را ببینند كه سالم و سرحال باشد. یكی از قاچاقچیان با مامورین درون خانه مانده و دو نفر دیگر با یك خودروی پژو ۲۰۶ به محل نگهداری توله پلنگ رفته و بعد از مدتی با توله بازگشتند. مامورین بعد از آنكه كه از ورود توله پلنگ به خانه اطمینان یافتند مبحث را به سایر نیروهایی كه اطراف خانه كمین كرده بودند اطلاع دادند. دقایقی بعد نیروهای محیط زیست و پلیس آگاهی رامهرمز با هماهنگی مقام قضایی وارد خانه مربوطه شده و هر سه متهم را كه غافلگیر شده بودند دستگیر كردند. توله پلنگ كشف شده از متخلفین بعد از معاینه اولیه توسط دامپزشك با استفاده از هواپیما به كلینیك حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست در پارك پردیسان تهران منتقل شد.
متهمین بعد از دستگیری و تشكیل پرونده با دستور قضایی جهت بازجویی و مشخص شدن جزئیات ماجرا ازجمله مكان زنده گیری، توله های دیگری كه احیانا همراه این توله زنده گیری شده اند، سایر همدستان و غیره در اختیار پلیس آگاهی قرار دارند. توله پلنگ كشف شده به لحاظ جنسیت ماده و حدودا سه ماهه است. رفتار این توله پلنگ ازجمله استرس و پرخاشگری حیوان مبین آن است كه زمان زیادی از زنده گیری و جدا شدن آن از طبیعت نمی گذرد. این توله پلنگ كه به علت شرایط نامساعد نگهداری جراحاتی در قسمت سر و صورت دارد هم اكنون جهت مداوا و رسیدگی به جایگاه مخصوص در كلینیك پردیسان منتقل شده است.

1397/06/31
13:52:18
5.0 / 5
4965
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل