گل پیچ GolPich

ترامپ: بعید می‎دانم تغییرات اقلیمی منشاء انسانی داشته باشد

ترامپ: بعید می‎دانم تغییرات اقلیمی منشاء انسانی داشته باشد گل پیچ: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریكا به تازگی در مصاحبه ای گفته كه باآنكه تغییرات اقلیمی را قبول دارد اما شك دارد كه افزایش دمای زمین منشا انسانی داشته باشد.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، ترامپ، دانشمندان تغییرات اقلیمی را متهم كرده كه "انگیزه سیاسی" دارند و بنابراین نمی توان روی حرف آنها حساب كرد چون به قول او این تغییرات می‎تواند دوباره به جای خود بازگردد.
رئیس جمهوری آمریكا در جریان مبارزات انتخاباتی خود تغییرات اقلیمی را "قلابی" خوانده بود.
ترامپ در گفت وگویی با تلویزیون سی بی اس در پاسخ به اینكه پیش تر تغییرات اقلیمی را "قلابی" می دانست اظهار داشت: فكر كنم دارد اتفاقاتی می افتد و چیزهایی تغییر می كند اما البته می‎تواند دوباره به حالت قبل برگردد.
او تاكید كرده كه برای این تغییرات حاضر نیست هزاران میلیارد دلار و میلیون ها شغل را فدا كند.
ترامپ اظهار داشت: تغییرات اقلیمی را تكذیب نمی كنم اما این تغییرات می تواند به گذشته برگردد. وقتی از میلیون ها سال صحبت می نماییم، می بینیم طوفانی بسیار بدتر از طوفان مایكل داشته ایم.
این در شرایطی است كه طوفان دریایی مایكل، یكی از سهمگین ترین طوفان های تاریخ كه به خشكی رسیده، بعد از برجا گذاشتن خسارات فراوان در شمال شرقی فلوریدا به سمت كارولینای جنوبی و شمالی حركت كرد.
یك هفته پیش دانشمندان اعلام نمودند كه دولت ها و مردم باید هر چه سریعتر از افزایش خطرناك گرمای زمین جلوگیری نمایند و اخطار دادند كه اقداماتی فوری باید صورت گیرد تا افزایش دمای زمین زیر یك و نیم درجه سانتیگراد بماند.
بنابر گزارش مجمع بین المللی تغییرات اقلیمی (آی پی سی سی) علاوه بر سیاست های دولت، رفتار مردم در مورد مصرف مواد غذایی و انرژی و روش زندگی باید تغییر كند. به قول دانشمندان در صورتی كه نتوان افزایش دمای زمین را زیر یك و نیم درجه نگه داشت جان میلیون ها نفر به علت سیل به خطر خواهد افتاد و گونه های جانوری خیلی از بین خواهند رفت.
در این گزارش آمده كه روند افزایش دمای زمین شیب تندی پیدا كرده و به سرعت به عدد سه درجه سانتیگراد نزدیك می گردد اما با آنكه جلوگیری از این روند بسیار پرهزینه و گران خواهد بود، هنوز روزنه كوچكی از امید وجود دارد.
دونالد ترامپ سال قبل پیمان تغییرات اقلیمی پاریس را "نامناسب" برای كشورش خواند و از آن خارج شد. این پیمان سه سال پیش با تلاش دولت باراك اوباما به دست آمد و اغلب كشورهای جهان آنرا امضا كردند.
ترامپ بعد از خروج آمریكا - بعنوان یكی از بزرگ ترین كشورهای آلاینده محیط زیست جهان - از این پیمان، مذاكره مجدد درباره این پیمان یا گفتگو با كشورهای دیگر برای رسیدن به یك توافق جدید و به قول خودش منصفانه را خواهان شد. او گفته بود كه توافق پاریس می تواند سه تریلیون دلار از تولید ناخالص ملی آمریكا بكاهد و به قیمت از دست رفتن شش و نیم میلیون شغل تمام شود.
به گزارش بی بی سی، هدف اصلی این معاهده گسترش استفاده از انرژی های تجدیدپذیر است چون میزان انتشار گاز دی اكسید كربن از عوامل مهم در پدیده تغییرات اقلیمی به حساب می آید. توافق پاریس كشورهای عضو سازمان ملل متحد را به كاهش تصاعد گازهای گلخانه ای به میزان ۳۲ درصد تا سال ۲۰۳۰ دعوت می كند.1397/07/23
15:45:20
5.0 / 5
5505
تگهای خبر: دما , زندگی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل