گل پیچ GolPich
مدیركل حفاظت محیط زیست استان سمنان:

۵ گورخر در پارك ملی كویر رها سازی شدند

۵ گورخر در پارك ملی كویر رها سازی شدند گل پیچ: سمنان-مدیركل حفاظت محیط زیست استان سمنان اظهار داشت: پنج گورخر بازمانده از انتقال پرحادثه پارك ملی توران به پارك ملی كویر، با موفقیت دوران قرنطینه را به آخر و وارد فاز اول مرحله رها سازی شدند.به گزارش گل پیچ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، عباسعلی دامنگیر بیان كرد: بعد از انتقال این گونه پرارزش و گذراندن مراحل نگهداری در قرنطینه، آزمایشهای نهایی و اطمینان از وضعیت سلامت این گورخرها با حضور دامپزشكان سازمان محیط زیست انجام گرفت و كارشناسان آنها را در راه مشخصی از پارك ملی رها سازی كردند.
وی افزود: برای جلوگیری از وارد شدن استرس به این گونه ارزشمند، تصمیم بر این شد كهدرب سایت باز گذاشته شود تا گورخرها به خواست خود از سایت خارج شوند. طبق مشاهدات و فیلم های موجود گورخرها به علت عادت به محل سایت دیشب برای تغذیه مجدد به سایت بازگشتند.
مدیركل محیط زیست استان سمنان با رد مبحث مطرح شده در خصوص فرار این گورخرها اظهار داشت: هدف از این طرح از ابتدا رها سازی این گونه بود. همینطور باید در نظر گرفت كه این گونه وحشی است و بیشتر از مدت دو هفته نمی توان آنها را در قرنطینه نگه داشت چونكه دچار مشكل می شوند.
دامن گیر از علاقمندان به حیات وحش دعوت كرد در صورت تمایل برای بازدید از محل زندگی این گونه و بازدید از موفقیت فاز اول انتقال گورخرها در خطرانقراض، با هماهنگی سازمان محیط زیست به پارك ملی كویرمراجعه كنند. پروژه رها سازی گورخرهای ایرانی با موفقیت انجام شد.

1397/08/01
21:52:03
5.0 / 5
5028
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل