گل پیچ GolPich

آلودگی هوای تهران چه خسارت های اقتصادی در بردارد؟

آلودگی هوای تهران چه خسارت های اقتصادی در بردارد؟ گل پیچ: خسارات وارده با استفاده از آلودگی هوا به صورت های مستقیم و غیر مستقیم بر اقتصاد فردی، محلی و ملی تأثیر می گذارد.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، اندازه گیری دقیق تأثیرات اقتصادی آلودگی هوا كار دشواری است ولی در بخش خسارت های اقتصادی مستقیم می توان به مرگ تدریجی فضاهای سبز و جنگل ها بر اثر مواجهه با آلاینده های NOx و ازن و صدمه به آثار تاریخی، اشیا و نمای ساختمان ها بر اثر ساییدگی توسط ذرات معلق (PM) و تركیبات شیمیایی آلاینده روی آن ها اشاره نمود.

تعطیل شدن مناطق شهری آلوده و درنتیجه تعطیلی چرخه اقتصادی كل سیستم های مالی و شهری از دیگر نمونه های خسارات اقتصادی از نوع مستقیم آن است.

از دیگر خسارت های اقتصادی آلودگی هوا می توان به مبتلا شدن به بیماری های تنفسی، قلبی و ریوی یا تشدید این امراض اشاره نمود. از این رو ورود به چرخه بهداشت و درمان هزینه های مستقیم و غیر مستقیمی را در بر می گیرد.

در گذشته سازمان های داخلی و خارجی در طول سال برآوردهای دلاری، ریالی متفاوتی ناشی از آلودگی هوا در شهر تهران عرضه دادند. عمده این بر آوردها صحبت از ضرر و زیان های ناشی از هزینه بیماران و مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا داشته است. استنشاق هوای آلوده حاوی مونوكسید كربن منجر به افزایش كربوكسی هموگلوبین خون میشود و عوارض آن در شخص از سردرد و بی حوصلگی آغاز می گردد و در سطوح بالای آن تا مرگ پیش می رود.

بر اساس گزارش شركت كنترل كیفیت هوای تهران از دست دادن قوای تشخیص و دیگر عوارض مثل از دست دادن شادابی هم در این میان وجود دارد. در این میان ارزش گذاری اقتصادی رسمی بر حیات (هنگام مرگ) و یا عوارض دیگر كه معمولاً دیده نمی شوند، كار بسیار دشواری است و معمولاً با مسائل فلسفی، احساسی و مفهومی گره می خورد.
1397/08/10
02:42:39
5.0 / 5
5122
تگهای خبر: آلودگی , بهداشت , بیماری , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل