گل پیچ GolPich
پژوهش ها اثبات كرد؛

تغییر اقلیم جرم و جنایت را در آمریكا افزایش داده است

تغییر اقلیم جرم و جنایت را در آمریكا افزایش داده است گل پیچ: پژوهشگران می گویند زمستان های گرم تر كه خود نتیجه تغییر اقلیم هستند، منجر به افزایش جرایم خشونت آمیز در آمریكا شده اند.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، پژوهشگران می گویند زمستان های گرم تر كه خود نتیجه تغییر اقلیم هستند منجر به افزایش جرایم خشونت آمیز در آمریكا شده اند.
رایان هارپ، محقق این پژوهش كه در دانشگاه كلروادو انجام شده است در این باره توضیح می دهد: احتمالاً دلیل این مساله آن است كه در طول زمستان های معتدل افراد بیشتری بیرون می روند و فرصت درگیری های منجر به جرم و جنایت بین افراد بیشتر می گردد.
نتایج این پژوهش بر مبنای داده های اف بی آی درباره جرایم خشونت آمیز همچون قتل، تجاوز، سرقت و زورگیری در ۱۶ هزار شهر آمریكا در مقایسه با داده های اقلیمی به دست آمده است.
این بررسی وابستگی قدرتمندی را بین جرایم و دمای هوا نشان داده است. برای مثال نسبت میان دمای هوا و جرم و جنایت در شمال شرق آمریكا در زمستان ها به حدی بود كه دمای هوا به تنهایی بیشتر از نیمی از افزایش و كاهش سال به سال جرم و جنایت را توضیح می داد با این وجود در تابستان ها نسبت خاصی میان این دو مولفه مشاهده نشد.
پژوهشگران تحقیقات بیشتری را در دست اجرا دارند تا مشخص شود تغییر اقلیم چگونه بر میزان جرم و جنایت در آینده تأثیر خواهد گذاشت.
كریس كارناوسكاس دستیار هارپ در این پژوهش می گوید: نتایج این پژوهش بسیار مهم می باشد چونكه دانش ما از رابطه میان تغییر اقلیم و سلامت انسان را گسترده تر می كند و توجه ما را به یك تهدید خیلی واقعی و خطرناك ضد ایمنی جسمانی و سلامتمان جلب می كند.
آمریكا كشوری است كه بیشترین سهم را در تولید گازهای گلخانه ای و تغییر اقلیم داشته اما از تعهدات خود نسبت به جامعه جهانی در این زمینه سر باز می زند.

1397/09/01
21:26:14
5.0 / 5
4621
تگهای خبر: دما , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل