گل پیچ GolPich
در توافق نامه جدید سازمان ملل مطرح شد

بهبود سلامت شهری با گسترش فضاهای سبز دارای تنوع زیستی

بهبود سلامت شهری با گسترش فضاهای سبز دارای تنوع زیستی گل پیچ: سازمان ملل متحد روز گذشته (دوشنبه) توافقنامه ای را با هدف بهبود سلامت شهروندان از راه ترمیم و احداث فضاهای سبز شهری متنوع زیستی در سراسر جهان امضا كرد.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، سازمان ملل متحد در كنفرانس تنوع زیستی سال ۲۰۱۸ این سازمان در "شرم الشیخ"، شهر ساحلی دریای سرخ مصر با دانشگاه "آدلاید" استرالیا و طرح ابتكاری میكروبیوم شهری سالم (HUMI) در این زمینه به توافقی مشترك رسید.
"دیوید كوپر"، معاون اجرایی دبیر كنوانسیون تنوع زیستی، این مشاركت را جنبشی جهانی برای بهبود سلامت جهانی شهری دانست.
طبق طرح ابتكاری میكروبیوم شهری سالم (HUMI) سال ۲۰۲۰ میلادی، سازمان دهندگان این طرح مقرر است آنرا تا قبل از كنفرانس تنوع زیستی سازمان ملل متحدِ سال ۲۰۲۰ میلادی كه انتظار می رود توافق چارچوب تنوع زیستی جهانی سپس ۲۰۲۰ در آن صورت گیرد در ۲۰ شهر از ۲۰ كشور در سراسر جهان اجرایی كنند.
در همین ارتباط "مارتین برید" از دانشگاه آدلاید استرالیا باز اعلام نموده كه قرار گرفتن انسان ها در معرض میكروبیوم محیطی كه در فضاهای سبز شهری و متنوع زیستی یافت می شوند، نقش مهمی در بهبود عملكرد سیستم ایمنی بدن انسان ها دارند.
وی هم چنین اعلام نمود: دانشگاه آدلاید با جوامع، مقامات مدنی و بهداشتی به منظور ارزیابی اثرات قرار گرفتن در معرض میكروبیوم محیطی بر بهبود سلامت ساكنان شهری و تنوع زیستی شهری همكاری خواهدنمود.
برید اشاره كرد: طرح ابتكاری میكروبیوم شهری سالم (HUMI) به مقابله با چالش های جهانی كاهش قرار گرفتن جمعیت شهری در مقابل تنوع زیستی و افزایش بی رویه میزان بیماری های مزمن كمك خواهدنمود.
به گزارش خبرگزاری شینهوا، نمایندگان ۱۹۶ كشور در كنفرانس تنوع زیستی سازمان ملل متحد حضور دارند كه در تاریخ ۱۳ نوامبر شروع شده و انتظار می رود تا ۲۹ نوامبر ادامه یابد.1397/09/06
19:31:07
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل