گل پیچ GolPich

بلاخره درناها به تالاب شادگان افتخار دادند

بلاخره درناها به تالاب شادگان افتخار دادند گل پیچ: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان از آبگیری تالاب بین المللی شادگان به دنبال باران های و مشاهده گونه كمیاب درنا در این تالاب اخیر آگاهی داد.رحیم مجدمی در گفت وگو با ایسنا، درباب آخرین وضعیت تالاب شادگان اظهار نمود: بخش عمده ای از تالاب شادگان حدود یك سال خشك بود اما باران های اخیر سبب شد آب رودخانه جراحی كه تامین كننده آب تالاب است، به تالاب شادگان برسد. حالا حدودا كل مساحت تالاب شادگان آبگیری شده است.

وی با اشاره به شور شدن آب تالاب شادگان به دنبال خشكسالی و ورود فاضلاب و پسماند صنایع به این تالاب بین المللی، اشاره كرد: هم اكنون آب شور شسته شده و الان آب شیرین تالاب شادگان بر آب شور غلبه كرده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان درباب وضعیت مهاجرت پرندگان مهاجر در تالاب باز اظهار داشت: پرندگانی كه قبل از این به تالاب شادگان آمده بودند به سبب شور بودن آب در این تالاب نماندند اما با بهتر شدن وضعیت این تالاب، پرندگانی كه حالا به تالاب آمده اند در آن می مانند.

مجدمی افزود: پیش بینی میگردد امسال مهاجرت پرندگان به تالاب شادگان افزایش یابد. امسال 10 قطعه درنا كه گونه ای كمیاب هستند باز در تالاب شادگان مشاهده شده است.
1397/09/18
14:05:50
5.0 / 5
4588
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل