گل پیچ GolPich

وضعیت اقلیمی زمین می تواند به ۳ میلیون سال پیش بازگردد

وضعیت اقلیمی زمین می تواند به ۳ میلیون سال پیش بازگردد گل پیچ: كارشناسان مطالعات جوی آگهی می دهند كه گرمایش سریع زمین می تواند كره خاكی را به شرایطی شبیه به سه میلیون سال پیش بازگرداند.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، چنانچه روند كنونی تولید گازهای گلخانه ای ادامه یابد، خیلی از گونه ها از میان خواهند رفت.
برمبنای یك مطالعه جدید، وضعیت آب و هوای كره زمین می تواند در سال ۲۰۳۰ میلادی شبیه به شرایط اقلیمی این سیاره در سه میلیون سال پیش شود.
در گزارشی كه اخیرا در هفته نامه تخصصی آكادمی ملی علوم آمریكا (PNAS) انتشار یافته، آمده است كه در صورت تداوم تولید میزان كنونی گازهای گلخانه ای در جو حتی امكان دارد شرایط آب و هوایی كره زمین در سال ۲۱۵۰ میلادی به دوران شكل گیری اولین پستانداران در ۵۰ میلیون سال پیش بازگردد.
جك ویلیامز، كارشناس مسایل اقلیمی از دانشگاه ویسكانسین و از نویسندگان مطالعه مزبور می گوید: ما تغییراتی عظیم را در زمانی به غایت كوتاه به وجود می آوریم.
كره زمین در دوره "پلیوسن" در حدود سه میلیون سال پیش، دورانی گرم با آب و هوایی خشك را تجربه می كرد. در این دوران آمریكای شمالی و جنوبی هنوز از راهی زمینی به هم متصل نبودند، گرینلند هنوز یخ زده نبود و سطح آب های آزاد ۱۸ متر بالاتر از امروز بود. دمای زمین باز در این دوران در مجموع بین ۸ / ۱ و ۶ / ۳ درجه سلسیوس بالاتر از دمای كنونی كره خاكی بود.
بنابر گزارش دویچه وله، هم زمان گرمایش سریع زمین برخی گونه ها را كه طی میلیون ها سال به شكل امروزی خود در آمده اند، غافلگیر خواهدنمود.
نویسندگان این مطالعه تاكید می كند كه در چنین شرایطی، شمار زیادی از گونه های طبیعی از میان خواهند رفت.1397/09/22
14:05:41
5.0 / 5
4769
تگهای خبر: آب , خاك , دما , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل