گل پیچ GolPich

خویشتن دار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران شد

خویشتن دار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران شد گل پیچ: مراسم تكریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران ظهر امروز با حضور فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست و مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران برگزار گردید.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، مراسم تكریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران ظهر امروز با حضور جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست، كلانتری مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران و تعدادی از معاونین و مدیران ستادی و شهرستانی این اداره كل، در محل اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران برگزار گردید.
كیومرث كلانتری در آغاز این مراسم اظهار داشت: همه ما به خاطرحفاظت از گونه های جانوری كه زبان دفاع از خود ندارند و همین طور صیانت از مواهبی كه خداوند آنها را به امانت داده است، شاكریم.
وی افزود: حیات وحش شاید در خیلی جاها در جمع و تفریق ها دیده نشود، ولی گونه های جانوری اول پروردگار و بعد این محیط بانان را دارند تا حفاظت شوند.
مدیر كل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه سر محیط زیست با هیچكس معامله نمی نماییم و از هیچ چیز كوتاه نمی آییم، اضافه كرد: افتخار ما در استان تهران این است كه حدود ۱۳ منطقه شامل پارك ملی، منطقه حفاظت شده، اثرطبیعی ملی و منطقه شكارممنوع كه نزدیك ۳۰ درصد جغرافیای استان تهران و بخشی هم از جغرافیای استان های مجاور می باشد را مدیریت و حفاظت می نماییم.
كلانتری با تاكید بر اینكه باید در برنامه ریزی های ملی و مدیریتی برای محیط زیست استان تهران جایگاه ویژه ای با عنایت به جغرافیا و اكوسیستم خاصی كه دارد، دیده شود اشاره كرد: توجه به محیط طبیعی استان تهران ضروری بوده و اهمیت تهران در محیط زیست طبیعی به مراتب بیشتر از محیط زیست انسانی است.
وی با اشاره اینكه حفاظت محیط زیست در استان تهران با سایر نقاط كشور متفاوت است اظهار داشت: ما با كمبود های زیادی در حوزه های مختلف شامل نیرو، امكانات و تجهیزات روبرو می باشیم و از سویی بار مضاعف توسعه باز پیش روی ماست.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران تشریح كرد: كاركردن در محیط طبیعی استان تهران فوق العاده دشوار می باشد چونكه در دورترین نقطه تهران باز میل به كوه خواری و زمین خواری دیده میگردد و از این منظر همین محیط بانان با كمترین امكانات از این منابع حفاظت می كنند.
كلانتری درانتها با اشاره به مراسنم امروز و تقدیر از عملكرد نقی میرزاكریمی در طول تصدی مسئولیت بعنوان فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: تا كنون در امتداد تغییرات مدیریتی ۳۸ نفر از همكاران محیط زیست استان جابجا و یا در مسئولیت های جدید به كار گرفته شده اند كه این مساله با رعایت انصاف، شان و حق و حقوق افراد بوده است.
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست: ۳۸ میلیارد تومان بودجه مستقل برای یگان حفاظت در بودجه ۹۸ اختصاص پیدا كرده است
سرهنگ جمشید محبت خانی باز در ادامه این مراسم با اشاره به اینكه جایگاه های فعلی امانتی در دست ما بوده كه می توانند هم تهدید و هم فرصت باشد، گفت: اگر با نگاه عقلی، دینی و برابر شرح وظایف نسبت به مسئولیت از جایگاه خود استفاده كنیم، یك فرصت تلقی می گردد و اگر یك جایگاه را اشغال كردیم و موجب ضرر و زیان جامعه و مخاطبین شدیم باید پاسخگو باشیم.
وی با اشاره به اینكه در طول یكسال گذشته عملكرد یگان حفاظت محیط زیست استان تهران مطلوب و مناسب بوده اظهار داشت: نقی میزاكریمی از فرماندهان خوب ما در مجموعه یگان حفاظت محیط زیست استان های كشور بوده كه بسیارتوانمند و آینده دار است و عملكرد و خدمات وی در طول این مدت جای تقدیر دارد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با اشاره به اینكه موضوعات یگان حفاظت و دغدغه های محیط بانان وپیگیری مطالبات به حق و قانونی آنها در دستور كار یگان سازمان قرار دارد، در ادامه اضافه كرد: سوژه بیمه های محیط بانان، شیفت بندی های محیط بانی و نیازمندی های سازمانی و ماموریتی را با جدیت پیگیری خواهیم كرد چونكه سوژه محیط بانان برای ریاست سازمان و مجموعه یگان حفاظت از اولویت های اساسی و مهم می باشد.
وی همین طور در ادامه به سوژه بودجه یگان حفاظت سازمان پرداخت و خبرداد: برای نخستین بار ۳۸ میلیارد تومان بودجه مستقل برای یگان حفاظت در بودجه سال ۹۸ اختصاص پیدا كرده كه این میزان قبل از این رقمش صفر بوده است.
محبت خانی با اشاره به اینكه سپس ۳ سال توقف با پیگیری های انجام شده ۹۰ نفر سرباز وظیفه جهت انجام خدمت سربازی به سازمان اختصاص یافته است اشاره كرد: با همكاری یگان حفاظت و پیگیری استان تهران پیش بینی میگردد تا ۲ ماه آینده هیچ پاسگاه محیط بانی در تهران نخواهیم داشت كه محیط بان در آن به تنهایی شیفت خودرا سپری كنند.
فرمانده یگان حفاظت سازمان اضافه كرد: برمبنای برآودهایی كه صورت خواهد گرفت از سربازان وظیفه اختصاص یافته در یگان حفاظت محیط زیست استان تهران به منظور همكاری در شیفت پاسگاه های محیط بانی تك پستی استفاده خواهد شد.
وی همین طور در ادامه سخنان خود اظهار داشت: تا اختتام امسال حدود ۷۰ دستگاه خودرو به محیط بانی های كشور و به نام همان منطقه اختصاص خواهد یافت و پیگیری های اولیه و لازم برای خریداری ۷۰۰ موتور سیكلت و ۱۵۰ خودرو شاسی بلند مناسب برای سال آینده به منظور به كارگیری در مناطق تحت حفاظت سازمان محیط زیست در حال انجام می باشد كه امیدواریم این مساله محقق شود.
سرهنگ محبت خانی در بخش دیگری از سخنان خود به سوژه بكارگیری سلاح سازمانی اشاره نمود و گفت: یكی از اشكالات و دغدغه های موجود، مظلومیت محیط بانان در نحوه استفاده از سلاح سازمانی است كه متاسفانه برای محیط بانان اسلحه بعنوان آخرین راه كار برای حفاظت جانشان در برخورد با متخلفین در نظر گرفته شده است.
وی اضافه كرد: اگر متخلفین انواع و اقسام جرم های شكار و صید را در یك منطقه مرتكب شود و فرار كنند باز هم متاسفانه محیط بانان امكان درگیری مسلحانه و تیراندازی به سمت متخلفین را نداشته و این مساله در امر حفاظت بی معناست و محیط زیست در حال پیگیری جدی برای حل این مساله است.
فرمانده یگان حفاظت سازمان درانتها بعنوان سفارش خود به محیط بانان گفت: اموال و تجهیزات و پاسگاه ها جزو بیت المال بوده و از حق و حقوق ۸۰ میلیون ایرانی تهیه گردیده و ما باید نگهداری صحیح از این بیت المال را در الویت قرار دهیم.
در مراسم تكریم و معارفه امروز محمدرضا خویشتندار جایگزین نقی میرزاكریمی در فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست استان تهران شد و از تلاش های میرزاكریمی در دوران تصدی این مسئولیت قدردانی گردید.
خویشتندار قبل از این ریاست اداره مدیریت عملكرد و همین طور ریاست اداره پژوهش و فن آوری محیط زیست استان تهران را در كارنامه كاری خود داشته است.

1397/10/06
14:02:12
5.0 / 5
5206
تگهای خبر: اسلحه , خدمات , دستگاه , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل