گل پیچ GolPich
دادستان ساری اعلام كرد:

افترا 6 زن به قاچاق چوب در مازندران

افترا 6 زن به قاچاق چوب در مازندران به گزارش گل پیچ دادستان مركز مازندران اظهار داشت: امسال ۵۸۹ نفر به افترا موضوعات مربوط به جنگل محاكمه شدند و جالب آنكه خانم ها هم در حال قاچاق چوب بوده و 6نفر از متهمان را بانوان می سازند.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، سید یونس حسینی عالمی در نشستی با خبرنگاران كه در دادستانی مركز استان برگزار شد، با اشاره به اینكه امكانات و بودجه كافی برای حفاظت از منابع طبیعی وجود ندارد، اشاره كرد: اداره كل منابع طبیعی هم همانند محیط زیست با كمبود امكانات و نیروها در امتداد حفاظت از عرصه ها مواجه می باشد.
اگر جوانب انتقال آب بررسی شده باشد دخالت نمی كنیم
درباره طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان و ورود دستگاه های نظارتی به این موضوع، اشاره كرد: این كار بسیار تخصصی است و اگر تمام جوانب آن بررسی شده باشد دخالت نمی نماییم، اما اگر مطالعه كافی برای آن انجام نشده باشد در این قضیه وارد خواهیم شد.
وی درباره طرح تنفس جنگل اضافه كرد: در هرصورت، طرح تنفس جنگل در قانون پنج ساله توسعه اقتصادی آمده و ابلاغ گردیده است و طبق بند آن بهره برداری از جنگل باید از درختان خشك و شكسته رخ دهد اما این مسئله منجر به مسائلی شده است. صنایع سلولزی می توانند مواد اولیه را با استفاده از مختلف همچون واردات تامین كنند اما باید بدانیم برداشت بی رویه و نامناسب سبب تخریب محیط زیست و منابع طبیعی می گردد.
* وقوع سیل ناشی از برداشت در دامنه هاست
وی درباره وقوع سیل های مخرب و بررسی علت آن اظهار داشت: وقوع سیل ها ناشی از برداشت در دامنه ها بوده و از بین رفتن جنگل در دامنه سبب بروز سیلاب های شدید در استان شده است و باید به جد از نوع و نحوه برداشت در منابع طبیعی جلوگیری نماییم، نباید اجازه دهیم با روش های گذشته از جنگل برداشت شود.
*لزوم ساماندهی شكار پرندگان در فریدونكنار
حسینی عالمی در ارتباط با شكار در منطقه فریدونكنار، اظهار داشت: یكی از دغدغه های رسمی، ساماندهی شكار در كل استان مازندران بوده به صورتی كه شكار بی رویه در تالاب های استان انجام می گردد و چون حجم شكار در این منطقه زیاد بوده حساسیت و تمركز جهانی روی این منطقه وجود دارد. شكار در منطقه فریدونكنار به صورت فرهنگ تبدیل گشته است؛ این رویه باید اصلاح گردد، مسئولان شهری و شهرستانی موافق شكار نیستند اما در روش و نحوه عملكرد اختلاف دارند.
دادستان مركز مازندران با اشاره به اینكه این مساله به صورت ویژه در دستور كار دادگستری كل استان مازندران قرار گرفته و نگاه ما هم ساماندهی مبحث شكار است، اظهار داشت: نحوه شكار با كرس، گذر و تورهوایی اشتباه است این رویه نیاز به اصلاح دارد، باید روش های بومی گذشته در این منطقه برای شكار نهادینه شود و همه دغدغه ما هم این مساله است.
دادستان مركز استان مازندران در ارتباط با مطرح شدن پرونده یكی از مراكز خیریه اظهار داشت: دادستانی وارد شده و در حال بررسی هستیم كه مربوط به دو شهرستان ساری و بابل است و مردم ما باید بدانند كه اولویت های كمك نهادهای رسمی هستند؛ اگر نهادهای خودگردان ثابت شود كه با دقت لازم كارشان را انجام می دهند در اولویت بعدی قرار گیرند.
وی در پاسخ به سوالی درباره اختلاس مالی یكی از مدیران سابق اداره كل ارشاد استان، اشاره كرد: بحث اختلاس مطرح نیست، تخلف مالی انجام شده، گزارش این گونه است كه به جهت بی احتیاطی، پول در محل واقعی خودش هزینه نشده كه در حال رسیدگی هستیم.
خواهش می نماییم مازندرانیها زمین هایشان را نفروشند
وی در انتها صحبت های خود با تاكید بر اینكه از مردم مازندران می خواهیم زمین های خویش را حفظ كنند، اظهار داشت: این زمین های كشاورزی بیمه و آینده فرزندان شماست و خواهش می نماییم آنها را نفروشید.
وی در ارتباط با پرونده شهرداری ساری هم اظهار داشت: این پرونده مربوط شهرداری ساری نبوده و مربوط به سازمان عمران است كه در مرحله كارشناسی قرار دارد، بازجو مبحث را به كارشناس ارجاع كرده و بعد از بررسی دوباره سه نفر از كارشناسان، رای صادر می گردد. به سبب حجم بالای كار، نظر نهایی امكان دارد با تاخیر صورت گیرد و باتوجه به حساسیت این پرونده كارشناسان بی طرف و با دقت در حال حسابرسی هستند تا مبحث هرچه سریع تر مشخص شود.
*روند پرونده شورای شهر بابل
حسینی عالمی در ادامه درباره پرونده شورای شهر بابل كه منجر به استعفای چند نفر از اعضای شورای شهر شده بود، هم اظهار داشت: بخشی از این پرونده مربوط به دادگاه انقلاب بوده كه رای آن صادره شده ولی هنوز قطعی نیست. بخشی از پرونده هم در دادگاه جزایی و كیفری ۲ در حال بررسی بوده كه هنوز منجر به صدور رای نشده است. بخشی از پرونده شورای شهر بابل در دادگاه كیفری یك در حال بررسی است. دراین دادگاه راجع به بخشی رای صادر شد و قسمتی دیگر از پرونده هنوز باز است.
* اختلاس در جهاد كشاورزی مازندران صحت دارد؟
حسینی عالمی در پاسخ به مبحث اختلاس در یكی از ادارات زیرمجموعه جهاد كشاورزی و دستگیری و یكی از مدیران این نهاد اظهار داشت: این پرونده هنوز منجر به تثبیت ماهیتی نشده اما بازجو برای متهم قرار صادر كرده و وی با وثیقه آزاد است. علت جابه جایی مدیر زیر مجموعه جهاد معین نمی باشد.


1397/10/11
13:59:58
5.0 / 5
4836
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل