گل پیچ GolPich
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست اعلام كرد؛

جزئیات جذب و استخدام محیط بانان جدید تا آخر امسال

جزئیات جذب و استخدام محیط بانان جدید تا آخر امسال به گزارش گل پیچ سرهنگ جمشید محبت خانی جزئیات جذب نیروهای جدید محیط بان تا آخر امسال را اعلام نمود.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اعلام نمود: هم اكنون تنها ۴۰ درصد از سقف چارت خویش را در اختیار داریم اما با پیگیری هایی كه سازمان حفاظت محیط زیست انجام داد و با همكاری سازمان استخدامی كشور، امسال مجوز جذب و به كارگیری۳۰۰ محیط بان به سازمان داده شد. بر طبق این مجوز تا پنج سال تعداد محیط بانان تا ۸۰ درصد چارت سازمانی، یعنی دو برابر وضعیت موجود رشد خواهد داشت.
سرهنگ جمشید محبت خانی اضافه كرد: سقف چارت سازمانی ما هفت هزار و۴۰۰ نفر در سراسر كشور است كه در حال حاضر۳ هزار و ۴۰۰ نفردر خدمت داریم و۱۴۰ پاسگاه ما خالی است. ما این كسری را به دو صورت حل می نماییم. اول اینكه تعدادی سرباز از ستاد نیروهای مسلح به ما دادند كه هم اكنون فقط یك مسكن می باشد چونكه قصد نداریم استفاده از سربازها مداوم باشد اما با قولی كه داده شده و با تحقق این سه هزار نفر طی پنج سال خیلی از چالش ها مرتفع خواهد شد. دوم به كارگیری ۳۰۰ نفر ظرفیت استخدام امسال است كه تا حدودی كسری نیروی ما را جبران می كند.
وی افزود: از این هفته آگهی استخدام در روزنامه های كثیر الانتشار چاپ می گردد و امیدواریم بتوانیم تا پیش از عید مراحل مربوط به جذب نیرو و آموزش نیروهای جدید را انجام دهیم و آنها را به جمع محیط بانان اضافه نماییم.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست درباره شرایط استخدام محیط بانان اظهار داشت: حداقل مدرك دیپلم و شرایط فیزیكی مناسب مورد تایید همچون شرایط استخدام است. همینطور ما سه برابر ظرفیت پذیرش مرحله اول می دهیم تا با بررسی نیروهای مورد نیاز ۳۰۰ نفر جذب شوند.
محبت خانی با تاكید بر اینكه محیط بانی شغل بسیار سختی است به شیفت های طولانی محیط بانان اشاره نمود و اظهار داشت: هم اكنون شیفت های محیط بانان بسیار طولانی است و كسانی كه داوطلب می شوند باید بدانند كه شرایط آسانی نیست البته با جذب نیروهای جدید و افزایش محیط بانان تلاش داریم تا این میزان ساعات شیفت حداقل به ۵۰/۵۰ برسد و بتوانیم به مرور به ۲۴ ساعت شیفت ۴۸ساعت استراحت برسانیم.
وی از بیمه شدن محیط بانان اطلاع داد و اظهار داشت: سال آینده همه محیط بانان را در ابعاد مختلف بیمه خواهیم كرد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در ادامه تصریح كرد: بودجه مستقل یگان هم حل شد اما متاسفانه هم اكنون بودجه های محیط بانان استانی است و یكسان نیست. از استانداری ها خواهش می كنم به این حوزه كه میراث آیندگان را پاسداری می كنند بیشتر توجه نمایند. محیط بان محیط زیست را پاسداری می كند، از آب و خاك و هوا نگهبانی می كند تا انسان و گیاه و حیوان حیاتش گرفتار چالش نشود. محیط بانان باید از قدرت قانونی برخوردار باشند كه با هركسی كه بخواهند نسل امروز و آتی را گرفتار مشكل كند، مبارزه كنند.
محبت خانی در انتها خاطرنشان كرد: در این یك سال خیلی از مشكلات حل شد. از مردم می خواهم به خاطر خودشان و فرزندانشان پاسدار حیات وحش و گونه های ژنتیك باشند.

1397/10/24
20:46:59
5.0 / 5
4811
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل