گل پیچ GolPich
مدیركل محیط زیست استان تهران:

آبگیری ۶هزار هكتار از تالاب بندعلیخان در زمستان امسال

آبگیری ۶هزار هكتار از تالاب بندعلیخان در زمستان امسال گل پیچ: در آستانه فرا رسیدن ۲فوریه روز جهانی تالاب ها، مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران به همراه تعدادی از مدیران و محیط بانان این اداره كل از تالاب بندعلیخان در جنوب ورامین ودرحاشیه كویر بازدیدكرد.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، كیومرث كلانتری در حاشیه این بازدید گفت: تالاب بندعلیخان یكی از اكوسیستم های بكر و ثمین شهرستان ورامین شمرده می شود كه درحال حاضر آبگیری شده و حیات مجددی در آن جریان یافته است.
وی با اشاره به اینكه الان حدود ۶ هزار هكتار از این تالاب آبگیری شده است، اضافه كرد: این تالاب بهترین فرودگاه برای پرندگان آبزی و كنار آبزی است كه می تواند یكی از مناسبترین زیستگاه های جانوری باشد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه در روز تالابها باید به قدرو منزلت تالاب های كشور بویژه تالاب های مستقر در میانه كشور و حواشی كویری توجه بیشتری داشته باشیم اظهار داشت: این امر موجب می شود كه پایداری اكوسیستمی بیشتری در این مناطق و مناطق مركزی كشور احداث شود.
كلانتری افزود: تالاب ها و كوه ها جزو مظلومترین اكوسیستم های كشور هستند كه عموما مورد تعرض و تخریب قرار می گیرند.
وی اشاره كرد: خوشبختانه تالاب بندعلیخان درداخل منطقه حفاظت شده كویر استان تهران قرار گرفته و یكی از زیستگاه هایی است كه از دست اندازی و تخریب مصون مانده است.
كلانتری درانتها با تاكید بر اینكه مشكل اصلی این تالاب كمبود اب و تامین حق آبه آن است ابراز امیدواری كرد تا با همكاری وزارت نیرو، تامین حق آبه مناسب این تالاب و اكوسیستم ثمین كه می تواند خدمات بسیار شایانی را برای كاربری های اطراف فراهم آورد، به بهترین شكل محقق شود.
تالاب بند علیخان در جنوب ورامین و در حاشیه كویر قرار دارد كه در سال های پیش محل زمستان گذرانی پرندگان بسیار زیادی بود كه متاسفانه به سبب تامین نشدن سهمیه آب از رودخانه شور و شیرین با مشكلات عدیده ای مواجه شده است.

1397/11/13
16:04:02
5.0 / 5
4432
تگهای خبر: آب , خدمات , دما , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل