گل پیچ GolPich

چرا عمر ماهی قرمز در خانه هایتان كوتاه می شود؟

چرا عمر ماهی قرمز در خانه هایتان كوتاه می شود؟ گل پیچ: متخصص بهداشت و بیماری های آبزیان اداره كل دامپزشكی خراسان شمالی اظهار داشت: ماهی های آكواریومی كه ماهی قرمز یكی از این نوع ماهی هاست نقش موثری در كاهش استرس افراد خواهد داشت.


دكتر حسین یاوری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در پاسخ به این سوال كه چرا ماهی آكواریومی سبب كاهش استرس در انسان می شود؟ اظهار نمود: بطور كلی آب و موجوداتی كه در آب زیست می كنند بعنوان ابزار آرامش بخش شمرده می شود كه ماهی های قرمز یكی از این موجودات است.
وی ادامه داد: رنگ قرمز ماهی قرمز یكی از عواملی است كه با نگاه كردن به آن، به انسان آرامش می دهد.
یاوری در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینكه چرا عمر ماهی های قرمز كه بر سر سفره هفت سین قرار داده می شود، كم است؟ بیان كرد: در این رابطه هشت مشكل وجود دارد كه با عنایت به آن می توان عمر این نوع از ماهی های آكواریومی را افزود.
وی افزود: آكواریوم و یا تنگ كوچك یكی از عوامل موثر بر كوتاهی عمر این نوع از ماهی هاست، بطوریكه سفارش می شود از آكواریوم 90 تا 200 لیتری استفاده گردد و نباید تنگ های دو سه لیتری را برای نگهداری ماهی بهره برد.
این مقام مسئول اظهار نمود: همزمان خرید كردن تنگ ماهی و ماهی از دیگر مشكلات موثر بر این امر است و بهتر است كه 48 ساعت قبل ماهی آكواریومی خریداری و آماده سازی شود سپس داخل تنگ انداخت.
بگفته وی، افزودن بیش از اندازه ماهی ها در یك تنگ(تراكم بالای ماهی ها در یك فضا) و غذاهی دهی بیش از اندازه از دیگر مشكلاتی است كه بر روی كوتاهی عمر ماهی قرمز موثر است.
متخصص بهداشت و بیماری های آبزیان اداره كل دامپزشكی خراسان شمالی بیان كرد: همیشگی روشن بودن نور آكواریوم باز مشكل ساز است چراكه ماهی های قرمز هم به روشنایی و هم به تاریكی احتیاج دارند.
وی اشاره كرد: تعویض آب یكی دیگر از مواردی است كه باید به آن توجه كرد و باید در هر مرتبه تعویض آب تنگ و یا آكواریوم، 10 تا 20 درصد آنرا طی هر دو هفته تعویض كرد.
یاوری، ناكافی بودن مخفی گاه برای ماهی را از دیگر مشكلات عنوان نمود و اظهار داشت: ماهی ها به لحاظ رفتارشناسی دوست دارند پنهان شوند و باید به این نكته باز توجه گردد.
1397/12/09
16:22:41
5.0 / 5
4847
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل