گل پیچ GolPich
ظهرابی:

بهترین مشوق محیط زیستی، سهیم كردن مردم در منافع است

بهترین مشوق محیط زیستی، سهیم كردن مردم در منافع است به گزارش گل پیچ معاون سازمان محیط زیست اظهار داشت: بهترین مشوق برای جلب مشاركت مردم جوامع بومی و محلی در حفاظت از محیط زیست و حیات وحش، سهیم كردن آنها در منافع است.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، جلسه بررسی نحوه هزینه كرد درآمد صندوق ملی محیط زیست از محل فروش مجوز شكار با حضور حمید ظهرابی معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، امیرارسلان مهاجر طهرانی مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست، سید مجید خرازیان مقدم مدیركل دفتر حیات وحش و آبزیان آب های داخلی، نمایندگان استان های كرمان، یزد، خراسان جنوبی و خراسان رضوی و نمایندگان شبكه سمن های محیط زیست در محل معاونت طبیعی اجرا شد.
ظهرابی در این نشست با تاكید بر لزوم هزینه كرد بخش عمده منابع حاصل از محل فروش مجوز شكار برای اقدام های عام المنفعه منتج به بهبود محیط زیست در حاشیه زیستگاه ها، اظهار داشت: بهترین مشوق برای جلب مشاركت مردم جوامع بومی و محلی در حفاظت از محیط زیست و حیات وحش، سهیم كردن آنها در منافع است.
وی اشاره كرد: مبنای روش نوین حفاظت در تمام دنیا، پیوند معیشت جوامع بومی و محلی با حفاظت از محیط زیست و حیات وحش است.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اشاره ای هم به نقش سمن های محلی در تسهیل ارتباط با مردم و ارتقا آگاهی های محیط زیستی آنها داشت و اضافه كرد: از این رو برنامه های آگاهی بخشی و توانمندسازی جوامع محلی در استان ها باید با رویكرد استفاده از ظرفیت سمن های محلی تعریف و اجرایی شود.
ظهرابی افزود: شبكه سازی در گروه های مختلف ذی نفع بومی و محلی به منظور تسهیل ارتباط و تنظیم برنامه های آگاهی بخشی و توانمندسازی، تعریف برنامه های مستندسازی و اطلاع رسانی و انجام مطالعات تعیین ظرفیت برد زیستگاه ها با مشاركت دانشگاه ها و مراكز علمی كشوری و استانی از دیگر مواردی است كه باید مورد توجه قرار گیرد.
همچنین، مهاجر طهرانی با تاكید بر اینكه بهتر است فهرست اقدامات تعریف شده استان ها برای هزینه كرد اعتبارات موجود، شامل اقلام مصرفی نباشد، اشاره كرد: برنامه هایی كه بخش وسیع تری از مردم جوامع و بومی از نتایج مثبت آن منتفع شوند در اولویت قرار دارد.
در ادامه، نمایندگان استان های های كرمان، یزد، خراسان جنوبی و خراسان رضوی به تشریح برنامه های پیشنهادی برای هزینه كرد اعتبارات كسب شده برای هر استان پرداختند كه این برنامه ها با اعمال نظرات و پیشنهادات حاضران در جلسه، اصلاح گردید.
همچنین مقرر شد به منظور تسریع در روند تخصیص اعتبارات به چهار استان مذكور، برنامه های مصوب استانی طی نامه ای مكتوب از سوی معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به صندوق ملی محیط زیست ابلاغ شود.

1397/12/22
18:43:05
5.0 / 5
4388
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل