گل پیچ GolPich

از ورزش های كاهش دهنده خطر دیابت تا افتتاح ایستگاه های جدید مترو

از ورزش های كاهش دهنده خطر دیابت تا افتتاح ایستگاه های جدید مترو گل پیچ: چه نوع ورزشی خطر دیابت را كاهش می دهد؟، مترو به ˮمیدان صنعتˮ رسید، دستگیری بیشتر از ۸۵۰ اوباش در تهران و كشف ۵۵۰ سلاح جنگی و شكاری، پیش بینی روند بارش ها در كشور در ایام پایانی هفته، نحوه فعالیت بیمارستان ها و مراكز بهداشتی در نوروز اعلام گردید و... از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در آخرین روزهای اسفندماه هستند.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) امروز (۲۲ اسفند) بیشتر از 50 خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است كه مهمترین آنها به همراه لینك در زیر آمده و با كلیك روی هر تیتر، متن كامل خبر قابل دسترسی است:
مترو به "میدان صنعت" رسید / افتتاح ۳ ایستگاه مترو در روز شنبه
علی امام-مدیرعامل شركت متروی تهران از افتتاح ۷.۵ كیلومتر از خط هفت مترو در روز شنبه آگاهی داد و اظهار داشت: همانطور كه مردم تهران می دانند در تیرماه قسمتی از خط هفت از ایستگاه مهدیه تا نواب را به طول شش كیلومتر با پنج ایستگاه افتتاح كردیم.
مدیرعامل شركت مترو در مورد سرانجام خط شش باز با بیان این كه ۹ كیلومتر خط شش از ایستگاه دولت آباد تا میدان شهدا با سه ایستگاه بعثت، شهدا و دولت آباد برای روز شنبه آماده افتتاح بود، افزود: برای افتتاح خط شش از رئیس جمهور دعوت رسمی كرده ایم و از آنجایی كه هفته آینده رئیس جمهور در مسافرت استانی است نتوانستیم از حضورشان در مراسم بهره ببریم و بنظر می رسد كه بتوانیم در فروردین ماه این ۹ كیلومتر را توسط رئیس جمهور به بهره برداری برسانیم و منتظر اعلام زمان از طرف دفتر رئیس جمهور هستیم.
امیدواری وزارت كشور برای «لغو روادید عراق» از سال ۹۸
شهریار حیدری -مدیركل امور مرزی وزارت كشور بااشاره به اینكه امیدواریم در مسافرت رئیس جمهور به عراق بر سر سوژه لغو روادید توافق شود اظهار داشت: وقتی روادید به كشوری لغو شود، فرد وارد مرز شده و برگذرنامه اش مهر ورود یا خروج می خورد و تنها با پرداخت یك حق ورودی وارد كشور مقصد می شود كه البته می خواهیم برای مسافران زیارتی به عراق این حق ورودی را در سال ۹۸ حذف نماییم.
چه نوع ورزشی خطر دیابت را كاهش می دهد؟
بررسی ها نشان داده است بهبود قدرت ماهیچه ها و تقویت عضلات می تواند به جلوگیری از خطر مبتلاشدن به بیماری دیابت نوع ۲ كمك نماید. متخصصان علوم پزشكی در آمریكا اظهار داشتند كه انجام تمرینات استقامتی حتی به میزان كم باز می تواند در جلوگیری از دیابت نوع ۲ اثربخش باشند.در این بررسی متخصصان به مطالعه روی بیشتر از ۴۵۰۰ فرد بزرگسال در گستره سنی ۲۰ تا ۱۰۰ سال پرداخته و مشاهده نمودند كه حجم متوسط عضلانی صرف نظر از استعمال سیگار، مصرف مواد الكلی، چاقی یا فشار خون بالا با كاهش ۳۲ درصدی خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ مرتبط می باشد.
نحوه فعالیت بیمارستان ها و مراكز بهداشتی در نوروز اعلام شد
دكتر قاسم جان بابایی-معاون درمان وزارت بهداشت درباره نحوه فعالیت بیمارستان ها و مراكز درمانی در تعطیلات نوروز، اظهار داشت: طرح سلامت نوروزی سال ۱۳۹۸ از ساعت هشت بامداد روز شنبه ۲۵ اسفند ماه با هدف نمایش خدمات مطلوب سلامت در اقصی نقاط كشور و در جهت توسعه سلامت جامعه و افزایش رضایت شهروندان و مسافران نوروزی شروع شده و در ساعت هشت بامداد روز دوشنبه ۱۷ فروردین ماه سال ۱۳۹۸ تمام می شود.
نصب نشانی مراكز درمانی در ورودی شهرها برای نوروز ۹۸
مهدی درخشان-معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی از تشكیل ستاد نوروزی مدیریت درمان در این معاونت و اداره كل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی در روزهای نوروز سال ۹۸ آگاهی داد و اظهار داشت: ستاد نوروزی مدیریت درمان در تمامی استان ها با هماهنگی دانشگاه های علوم پزشكی به فعالیت می پردازد.

هشداری درباب ایجاد بحران جنسیتی با تغییر جایگاه زوجین
از دیرباز تابحال زنان و مردان همواره بر طبق هویت جنسی شان وظایف و نقش هایی برعهده داشته اند، اما با تغییر سبك زندگی، كلیشه های جنسیتی در نقش ها كمرنگ تر شد، در همین راستا یك روانشناس می گوید: در شرایطی هستیم كه وظایف خانه میان برخی زوجین معكوس شده، به طوریكه برخی زنان منبع درآمد هستند و برخی مردان از دیدگاه سنتی در خانه فعالیت می نمایند، این تغییر جایگاه بر روی روحیه و صفات روانی آنها اثرگذار می باشد و آنها را در چارچوب معكوس جنسیتی، ركود و افسردگی قرار می دهد.
مژگان نیكنام در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه بطور كلی انسان ها دارای "هویت" جنسی و "نقش بندی" جنسی هستند، معتقد است: نقش بندی جنسی، موضوعی است كه افراد بر طبق عملكردها، فرهنگ و موقعیت اجتماعی درون نقش های مردانگی و زنانگی خود فرو می روند. در كشورهایی كه كلیشه های جنسیتی مانند "فقط زنان در خانه كار می كند" و یا "مردان نباید گریه كنند" بسیار قوی است، صفات روانی مردانگی و زنانگی باز قدرتمند است.
پیشنهاد برگزاری امتحانات نهایی از اواسط اردیبهشت / سابقه تحصیلی منحصر به پایه دوازدهم شد
عبدالرسول عمادی-سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه برای امسال اتفاق خاصی درباب برنامه امتحان نهایی نخواهد افتاد و برنامه امتحان نهایی باز مانند سال های گذشته تهیه و ارسال شده است، اظهار داشت: امتحان نهایی امسال از ۳۱ اردیبهشت ماه آغاز می شود البته تلاش شده است برنامه جمع و جورتر در نظر گرفته شود.
دستورالعمل آموزش و پرورش به مدارس درباب چهارشنبه آخرسال
مهرزاد حمیدی-معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه برای چهار شنبه آخر سال، دستورالعملی را به استان ها ابلاغ كرده ایم تا مدیران مدارس آگاهی های لازم را در این ایام به دانش آموزان بدهند، به معلمان سفارش كرد كه با زبان اثر بخش خود مطالب را به دانش آموزان انتقال دهند.
زخم زباله و فاضلاب بر تن تالاب انزلی
مسعود باقرزاده كریمی-مدیركل دفتر اكوسیستم های تالابی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تشریح دستاوردهای پروژه مدیریت اكولوژیك تالاب انزلی، زباله و فاضلاب را دو مشكل مهم این تالاب برشمرد.
شكار بی رویه و پسماند بلای جان تالاب انزلی
توموئو آئوكی-مشاور ارشد تیم كارشناسی جایكا (آژانس همكاریهای بین المللی ژاپن) در پروژه مدیریت اكولوژیك تالاب انزلی اظهار داشت: شكار بی رویه و پسماند از مهمترین مشكلات تالاب انزلی است. متاسفانه روستاییان زباله های خودرا به رودخانه ها می ریزند كه در نهایت وارد تالاب انزلی می شود.
خبر خوش رئیس پلیس راهور درمورد ترخیص خودروهای توقیفی
سید كمال هادیانفر-رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: برمبنای ابلاغیه ای كه از طرف پلیس صورت گرفته خودروهای دارای بیشتر از یك میلیون تومان جریمه از ۲۸ اسفند تا ۱۷ فروردین ماه به خاطر بالا بودن جریمه توقیف نخواهند شد.

تأمین ایمنی كاروان های راهیان نور در جاده ها
فرمانده نیروی انتظامی ضمن اشاره به همكاری پلیس با ستاد راهیان نور و نظارت بر كاروان های راهیان نور اظهار داشت: در نوروز ۹۷ هیچ حادثه ای در رابطه با كاروان های راهیان نور نداشتیم و امسال باز تلاش خودرا خواهیم كرد تا هیچ مشكلی پیش نیاید همین طور بر ایمنی و امنیت این كاروان ها نظارت كافی خواهیم داشت.
به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، سردار حسین اشتری در حاشیه رزمایش ترافیكی نوروز ۹۸ با حضور در جمع خبرنگاران اظهار نمود: تفاهم نامه ای میان پلیس و وزارت بهداشت به امضاء رسیده كه سبب سرعت بیشتر در خدمت رسانی به مردم و افزایش سرعت امدادر سانی ها خواهد شد.

به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:

چه نوع ورزشی خطر دیابت را كاهش می دهد؟
مترو به "میدان صنعت" رسید / افتتاح ۳ ایستگاه مترو در روز شنبه
دستگیری بیشتر از ۸۵۰ اوباش در تهران / كشف ۵۵۰ سلاح جنگی و شكاری
پیش بینی روند بارش ها در كشور در ایام پایانی هفته
نحوه فعالیت بیمارستان ها و مراكز بهداشتی در نوروز اعلام شد
1397/12/25
12:19:11
5.0 / 5
4658
تگهای خبر: آب , باد , بارش , بحران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل