گل پیچ GolPich
در نخستین ماه سال رخ داد

كاهش ۱۳۰ درصدی آتش سوزی در جنگل های كشور

كاهش ۱۳۰ درصدی آتش سوزی در جنگل های كشور به گزارش گل پیچ فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری ضمن اشاره به اینكه دو فقره آتش سوزی در جنگل های كشور طی فروردین ماه سال جاری به وقوع پیوسته است، اظهار نمود: آتش سوزی در جنگل های كشور نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۳۰ درصد كاهش یافته است.سرهنگ علی عباس نژاد در گفت و گو با ایسنا با بیان اینكه بارندگی های ابتدای سال به كنترل حریق در جنگل های كشور كمك كرد، اظهار نمود: طی فروردین ماه امسال ۳۷۱۷ گزارش مردمی از راه سامانه ۱۵۰۴ دریافت كردیم كه از این تعداد ۲۶۴۷ مورد گزارش های دقیق و قابل بررسی بود كه به ما در انجام ماموریت ها كمك كرد.

وی با اشاره به اینكه یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری ۴۰۳ فقره حكم قضایی قطعی شده در سطح كشور اجرا كردند، خاطرنشان كرد: به دنبال اجرای این احكام ۵۵۹ هكتار از اراضی ملی رفع تصرف شد كه استان كردستان در رتبه اول رفع تصرفات طی فروردین ماه قرار داشت.

به گفته عباس نژاد در فروردین ماه امسال ۱۷۳۶ پرونده برای متخلفان و متعرضان به منابع طبیعی تشكیل شده است كه از این تعداد ۳۶۹ مورد در ارتباط با قاچاق چوب و زغال بود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در انتها اظهار داشت: در نخستین ماه امسال ۳۰۷ نفر به علت تعرض به منابع طبیعی و قاچاق چوب به محاكم قضایی عرضه شدند و ۱۰۵ دستگاه وسیله نقلیه حمل قاچاق چوب و زغال هم ضبط شد. بیشترین پرونده تشكیل شده در ارتباط با تخریب و تصرف و چرای غیر مجاز دام بوده است.

منبع:

1398/02/13
13:14:42
5.0 / 5
4315
تگهای خبر: بارندگی , جنگل , دستگاه , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل