گل پیچ GolPich

سوء مدیریت پسماندها عامل مرگ سالانه یك میلیون نفر در جهان

سوء مدیریت پسماندها عامل مرگ سالانه یك میلیون نفر در جهان به گزارش گل پیچ نتایج یك گزارش نشان داده است كه سوء مدیریت پسماندها به مرگ سالانه یك میلیون نفر در جهان منجر می شود.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، سوء مدیریت پسماندها باعث می شود سالانه صدها هزار نفر در كشورهای در حال توسعه بر اثر بیماری های قابل پیشگیری جان خویش را از دست بدهند و زباله های پلاستیكی بُعد جدید و خطرناكی را به این معضل افزوده است.
در كشورهای فقیر اغلب پسماندهای شهری جمع آوری نمی گردد و انباشت آن عاملی برای شیوع بیماری هاست. موسسه خیریه Tearfund در انگلیس در گزارشی اعلام نمود ۴۰۰ هزار تا یك میلیون نفر در نتیجه سوء مدیریت زباله جان خویش را از دست می دهند.
درحالیكه سوء مدیریت پسماندها از دهه های گذشته مشكل سازبوده، رشد آلودگی ها و زباله های پلاستیكی كه در محیط زیست تجزیه نمی گردد وضع موجود را وخیم تر كرده است. زباله های پلاستیكی مجرای آب را مسدود كرده و باعث جاری شدن سیلاب می شود كه در نتیجه آن شاهد شیوع بیماری های ناشی از آب آلوده خواهیم بود.
به گزارش روزنامه گاردین، در گزارش این موسسه آمده است: هر ثانیه یك دستگاه اتوبوس دو طبقه مملوء از زباله های پلاستیكی در كشورهای در حال توسعه سوزانده شده یا معدوم می شوند. بعضی از پسماندها بعد از معدوم شدن، مواد شیمیایی مضری را در محیط زیست منتشر می كنند و به میكروپلاستیك ها تجزیه می شوند كه تاثیرات آنها در كشورهای فقیر به درستی مورد مطالعه قرار نگرفته است.1398/02/24
23:26:42
5.0 / 5
4269
تگهای خبر: آب , آلودگی , بیماری , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل