گل پیچ GolPich

لزوم توجه به آموزش مردم و مسئولان در مواجهه با پدیده های طبیعی

لزوم توجه به آموزش مردم و مسئولان در مواجهه با پدیده های طبیعی گل پیچ: یك كارشناس محیط زیست اظهار داشت: متاسفانه در كشور ما آموزش كافی برای مقابله با پدیده های طبیعی مانند سیل وجود ندارد و در برخورد با این مسائل و مدیریت آن هیجان زدگی دیده می شود.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، محمد حسین بازگیر در یك برنامه رادیویی ضمن اشاره به آموزش ندیدن مردم برای مقابله با پدیده هایی مانند سیل اظهار داشت: برمبنای مشاهدات نه تنها مردم بلكه مسئولان هم رفتار مناسب و منطقی در آن شرایط نداشتند و هیجان زدگی در برخورد با مسائل در امدادگران نیز مشاهده می شد.

وی اضافه كرد: عوامل متعددی در بروز سیل نقش دارند كه همچون آن می توان به تمركز مكانی و زمانی بارش ها اشاره نمود. با عنایت به تفاوت بارش ها در سال ۹۷ نسبت به سال های دیگر، لازم بود كه بررسی های بیشتری درباره احتمال وقوع سیل صورت می گرفت.

این كارشناس محیط زیست با اشاره به اینكه میانگین بارش در بعضی از بخش های زاگرس از شاخص بارش كل كشور بالاتر بود، اظهار داشت: یكی از عوامل مهم در بروز سیل، رطوبت خاك است. در واقع به سبب اشباع شدن ظرفیت خاك و نبود پوشش گیاهی مناسب، بارش های مرحله دوم در لرستان جاری شدند و سیل را به وجود آوردند.

بازگیر درباره عملكرد سازمان حفاظت محیط زیست در سیل اخیر توضیح داد: مدیریت تمام امور به عهده این سازمان نیست. برای مثال هنگامی كه در حریم رودخانه ای خروشان با مجوز نهادهای دیگر، ساخت و ساز صورت می گیرد نباید محیط زیست را مقصر بدانیم.

وی درانتها اظهار داشت: در سیل اخیر خسارت زیادی به منابع طبیعی كشور وارد شد و كه قسمتی از آن فرسایش خاك و لطمه به درختان است.

منبع:

1398/02/26
15:58:18
5.0 / 5
4484
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل