گل پیچ GolPich

لاریجانی: مجلس در قانون برنامه و بودجه ۹۸ توجه ویژه ای به مدیریت پسماند داشته است

لاریجانی: مجلس در قانون برنامه و بودجه ۹۸ توجه ویژه ای به مدیریت پسماند داشته است به گزارش گل پیچ رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذكر نماینده قائمشهر اظهار داشت: دولت باید اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی را برای مدیریت پسماند در كشور در لایحه مربوطه ابتدا از رهبری می گرفت و سپس به مجلس عرضه می كرد.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، علی ادیانی در تذكری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر عیسی كلانتری رئیس سازمان محیط زیست در مورد عدم اقدام مجلس در مورد لایحه مدیریت پسماند بیان كرد: به تازگی آقای كلانتری مغایر قانون و به جهت عدم اشرافیت به فرایند تقنین قوانین نظری را بیان نمودند. ایشان در ادبیاتی غیرفاخر و نوعی تشویش در اذهان عمومی نظری در مورد لایحه مدیریت پسماند بیان نمودند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: ایشان گفتند دولت یك میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار در مورد پسماند در بودجه ۹۶ پیشبینی كرده و مجلس هیچ اقدامی برای تصویب آن انجام نداده است. همینطور ایشان ادعا كردند نمایندگان شمال كشور در این زمینه پیگیر نبودند تا این لایحه به سرانجام برسد. درحالیكه لایحه دولت با استناد به برداشت منابعی از صندوق توسعه ملی تهیه شده بود كه احتیاج به اذن رهبری داشت و مجلس نمی تواند بدون اذن رهبری این لایحه را تصویب كند. چون كه خلاف اصل ۱۱۰ عمل شده است.
ایشان در ادامه تصریح كرد: نباید پیش از آنكه اذن رهبری دریافت شود این لایحه تهیه می شد و به مجلس می آمد. جای تعجب دارد فردی كه سال ها در مدیریت های اجرایی كشور نقش داشته است از روند تصویب قوانین اطلاعی ندارد.
علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به ادیانی بیان كرد: دولت باید اجازه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را در لایحه مدیریت پسماند از رهبری می گرفت و سپس آنرا به مجلس عرضه می كرد اما در مورد پسماند در قانون برنامه ششم توسعه و لایحه بودجه ۹۸ مجلس توجه ویژه ای داشته است و در این زمینه منفعل نبوده است. كمیسیون كشاورزی این مورد را پیگیری كند.1398/05/26
23:13:28
5.0 / 5
4587
تگهای خبر: محیط زیست , مدیریت , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل