گل پیچ GolPich

افزایش موقتی ازن و ذرات معلق در هوای پایتخت

افزایش موقتی ازن و ذرات معلق در هوای پایتخت به گزارش گل پیچ بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها همچون ذرات معلق و ازن، كیفیت هوای پایتخت را در بعضی ساعات امروز و فردا (۵ و ۶ شهریور) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار می دهد.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشاندهنده كاهش میزان ناپایداری جوی طی بامداد امروز (۵ شهریور) است كه شرایط را برای تجمع موقتی آلاینده ها فراهم می آورد. هرچند با رشد ناپایداری روزانه تا بعد ازظهر برای برخی ساعات وزش باد انتظار می رود كه در بهبود نسبی كیفیت هوا اثرگذار است همینطور در بعضی ساعات بعد ازظهر امروز بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ بر غلظت آلاینده ازن افزوده می شود البته كاهش جزیی دما و احتمال افزایش میزان ابرناكی در بعضی ساعات بعد ازظهر شرایط را برای شكل گیری این آلاینده محدود می كند. به تدریج همراه با افزایش حجم ترافیك در بعضی ساعات امشب افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق دور از انتظار نیست كه كاهش كیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

با احتمال وزش باد در اولین ساعات فردا (۶ شهریور) وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت طی بامداد در شرایط بهتری نسبت به بامداد روز سه شنبه قرار می گیرد. هرچند این شرایط پابرجا نیست و به تدریج با برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف به همراه افزایش دما در طول روز، شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم می شود بگونه ای كه نسبت به امروز افزایش نسبی در غلظت این آلاینده در اغلب مناطق پایتخت مشاهده خواهد شد.

بر این اساس انتظار می رود در بعضی ساعات فردا (۶ شهریور) بر غلظت برخی آلاینده ها بخصوص آلاینده ازن افزوده شود و وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت طی برخی اوقات در آستانه شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار گیرد.

بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۸۲ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان هم با میانگین ۹۱ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/06/05
13:28:13
5.0 / 5
4346
تگهای خبر: باد , تردد , دما , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل