گل پیچ GolPich

رگبار پراكنده و وزش باد شدید در بعضی نقاط كشور

رگبار پراكنده و وزش باد شدید در بعضی نقاط كشور به گزارش گل پیچ مدیر كل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به كاهش دمای ۴ تا ۶ درجه ای در سواحل دریای خزر طی امروز (۹ شهریور ماه) از بارش باران و وزش باد شدید موقتی در بعضی نقاط كشور اطلاع داد.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهاركرد: بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدلها امروز (۹ شهریور ماه) تداوم بارش را در استان های ساحلی دریای خزر داریم كه بیشترین مقدار بارش در استان های گیلان و مازندران است همینطور دریای خزر هم در این روز مواج پیشبینی می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: امروز و فردا (۹ و ۱۰ شهریور ماه) كاهش دما بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد در این نواحی رخ می دهد همینطور طی امروز به جهت عبور امواج تراز میانی در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و برخی نقاط استان های زنجان، قزوین، كردستان، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز در استان های البرز، تهران و سمنان بخصوص در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیشبینی می شود.

به گفته مدیر كل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی فردا و پس فردا (۱۰ و ۱۱ شهریور ماه) از شدت بارش در سواحل دریای خزر كم می شود ولی همچنان در بعضی ساعات بارش پراكنده در این مناطق رخ می دهد. در ساعت بعد ازظهر این دو روز هم در بخش هایی از استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و ارتفاعات البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار پراكنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می رود.

وظیفه اضافه كرد: طی روز سه شنبه (۱۲ شهریور ماه) با نفوذ جریانات خنك شمالی باردیگر تشدید بارش در استان های ساحلی خزر رخ می دهد همینطور در این روز در استان های خراسان شمالی، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در ساعت بعد ازظهر رگبار پراكنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیشبینی می شود. روز چهارشنبه (۱۳ شهریور ماه) هم بارش پراكنده در سواحل دریای خزر خواهیم داشت.

مدیر كل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه خاطرنشان كرد: طی سه روز آینده در نوار شرقی كشور بخصوص منطقه زابل، شرق خراسان جنوبی و شرق كرمان وزش باد شدید و در بعضی ساعات خیزش گرد و خاك و كاهش كیفیت هوا پیشبینی می شود.

وظیفه در انتها درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهار نمود: فردا و پس فردا (۱۰ و ۱۱ شهریور ماه) آسمان تهران صاف تا كمی ابری گاهی همراه با وزش باد پیشبینی می شود كه بیشترین دمای پایتخت فردا در گرم ترین و خنك ترین زمان ۳۳ و ۲۳ درجه سانتیگراد و پس فردا در گرم ترین زمان ۳۲ درجه سانتیگراد و در خنك ترین زمان ۲۳ درجه سانتیگراد خواهد بود.
1398/06/09
21:19:49
5.0 / 5
4776
تگهای خبر: باد , بارش , خاك , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل