گل پیچ GolPich
مدیركل جدید محیط زیست استان تهران:

آموزش زیست محیطی تصمیم سازان پایتخت ضروری می باشد

آموزش زیست محیطی تصمیم سازان پایتخت ضروری می باشد به گزارش گل پیچ محمودی اظهار داشت: آموزش درست كسانی كه برای آینده این كلان شهر تصمیم می گیرند بسیار حائز اهمیت می باشد و اگر این افراد آموزش درست نبینند مشكلات به صورت تصاعدی رشد خواهد داشت.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، قبل از ظهر امروز مراسم تكریم و معارفه مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با حضور اصغر دانشیان معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس وكیومرث كلانتری معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، محمد تقی زاده معاون عمرانی استانداری تهران و تعدادی از مسؤلان استانی و سازمانی در محل سالن همایشهای پردیس شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید.
سعید محمودی در این مراسم با اشاره به اینكه در دنیای امروز مسائل و چالش های محیط زیستی عمده ترین مسائل دنیا هستند، اضافه كرد: اگر مسائل سیاسی را كنار بگذاریم موضوعات محیط زیستی دومین مسائل حادی هستند كه در دنیای امروز مورد بررسی قرار می گیرند.
وی با اشاره به اینكه امروزه انسانها سالانه 40 میلیارد تن كربن وارد جو می كنند كه باید از آن استفاده كنند، اظهار داشت: مسائل محیط زیست بسیار گسترده و پیچیده است و شرایط بگونه ایست كه امروزه هیچ شهری در دنیا حتی در كشورهای پیشرفته از آلودگی در امان نیست.
محمودی افزود: حدود 90 درصد از جمعیت كشورمان در معرض آلودگی هوا قرار دارند و چیزی در حدود 6 میلیون نفر در دنیا سالانه به علت مسائل آلودگی هوا جان خویش را از دست می دهند.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران تصریح كرد: این ها موضوعاتی است كه در دنیا بررسی شده و اگر بخواهیم به سمت و سوی بهتری در مورد حل مشكلات محیط زیست پیش برویم باید از تجربیات سایر كشور ها استفاده نماییم.
محمودی با اشاره به اینكه پس از جنگ جهانی دوم در دهه 50 میلادی اوج رونق اقتصادی بخصوص در غرب صورت گرفت و جمعیت ها به سمت كلانشهر ها سرازیر شدند و در این شرایط تولید و اقتصاد در اوج خود قرار داشت و استفاده از منابع در طول تاریخ بی نظیر بود، اظهار داشت: نتیجه این مورد این شد كه در اوایل دهه 70 میلادی هزاران نفر در این شهرها جان خویش را از دست داده و مشكلات مختلف محیط زیستی گریبان گیر این شهرها شد.
وی با اشاره به اینكه در 50 سال قبل برای محیط زیست كشور تلاش های بسیاری شده است، بیان داشت: اما آن چیزی كه سبب شده به هدف نهایی خود نرسیم این بود كه هدف مشترك و طرح جامعی نداشته و اجرای قانون را مد نظر قرار نداده و به صورت سلیقه ای عمل كرده ایم.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: اگر گذشته كلان شهر های دنیا را بررسی نماییم می بینیم این شهر ها هم، مشكلات زیست محیطی به مانند ما داشته اند، طرح و برنامه هم داشتند اما برای اجرای این برنامه ها قانونی وجود نداشت كه سبب همگرایی و دنبال كردن هدف مشترك شود و اگر می خواهیم كلان شهر تهران كه یكی از بزرگترین شهر های دنیاست به لحاظ محیط زیستی وضعیت مطلوب تری داشته باشد ضمن وجود طرح و برنامه های كلان باید اجرای قانون را مد نظر قرار دهیم.
محمودی به وجود قوانین محیط زیستی خوب و مترقی در كشور بخصوص در حوزه پسماند و آلودگی هوا اشاره داشت و اظهار داشت: در اینخصوص باید گفت همگرایی و تعریف یك وظیفه مشترك و مشخص شدن نقطه ای بعنوان هدف و همینطور كار اشتراكی، در كشور ما مشكل داشته و عمده مشكلات ما هم به این علت است.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینكه آموزش درست كسانی كه برای آینده این كلان شهر تصمیم می گیرند بسیار حائز اهمیت می باشد، تصریح كرد: اگر این افراد آموزش درست نبینند مشكلات به صورت تصاعدی رشد خواهد داشت و ازاین رو داشتن طرح و برنامه هدفمند، اجرای قانون و همگرایی راه نجات كلان شهر تهران در طول زمان خواهد بود.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه حفظ محیط زیست در تعریف عام خود وظیفه همه بوده و فقط سازمان محیط زیست در آن وظیفه ندارد، اضافه كرد: در واقع محیط زیست یك مبحث بین بخشی است و همه باید به دنبال حل آن در یك برنامه جامع و هدفمند باشند.
محمودی با اشاره به اینكه كشور ما صاحب تولید اقتصاد و نظام هماهنگ و برنامه بین المللی است و در چنین كشوری مردم مطالبه محیط زیستی دارند و این مطالبات ناشی از پیشرفت جامعه بوده و باید آنرا به فال نیك بگیریم، اظهار داشت: با همگرایی كه در استان تهران است و اراده ای كه در مسؤلان تهران برای حل مسائل محیط زیستی وجود دارد امیدواریم شاهد روزهای خوبی در كلان شهر تهران بوده بتوانیم به صورت جدی و هدفمند مسائل محیط زیست را در كنار اقتصاد حل نماییم.
وی در بخشی دیگر از صحبت های خود مبحث زمین خواری در اطراف شهر تهران را از عمده ترین مشكلات استان دانست و اضافه كرد: تمام توان خویش را بكار خواهیم گرفت و عرصه را بر زمین خواران و شكارچیان سنگدلی كه به دنبال از بین بردن ذخایر ژنتیكی و پرارزش هستند تنگ خواهیم كرد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران در انتها با اشاره به اینكه پایه و روش در سازمان محیط زیست بر مبنای محیط بانی است و انتظار از محیط بانان در این عرصه بسیار زیاد است، تصریح كرد: بدنه كارشناسی در اوج تصمیم گیری ها خواهد بود و همینطور حفظ حرمت و كرامت كاركنان بسیار حائز اهمیت بوده و عملكرد واقعی همه ما اخلاق مداری و نام نیكی است كه از ما باقی خواهد ماند.
سعید محمودی قبل از این مدیركل حفاظت محیط زیست استان فارس را در كارنامه مدیریتی خود داشته و همینطور همچون دیگر سوابق وی می توان به مدیركل حفاظت محیط زیست استان های مركزی و سیستان و بلوچستان و همینطور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دورود اشاره نمود.

1398/07/02
21:04:38
5.0 / 5
4314
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل