گل پیچ GolPich
وزیر علوم :

عرضه برنامه های درسی تخصصی در حوزه محیط زیست را پیگیری می نماییم

عرضه برنامه های درسی تخصصی در حوزه محیط زیست را پیگیری می نماییم به گزارش گل پیچ وزیر علوم بر ورود جدی دانشگاه ها و مراكز پژوهشی در عرصه مدیریت سبز تصریح كرد و اظهار داشت: عرضه برنامه های درسی تخصصی در حوزه محیط زیست در كشور را پیگیری خواهم كرد.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، دكتر منصور غلامی در مراسم افتتاح سومین نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه ها، مراكز پژوهشی و پارك های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز كه امروز در سازمان برنامه و بودجه كشور برگزار شد، بر اهمیت سرمایه گذاری در حوزه منابع طبیعی توسط دانشگاه ها تصریح كرد و اظهار داشت: انتقال مباحث حوزه مدیریت سبز در سطح مدیران اجرای كشور بعنوان یك هدف اصلی قرار می گیرد و باید این هدف متناسب با سیاست ها و برنامه ها بازتعریف شود چون كه در این صورت شاهد آثار پربركتی در حوزه مدیریت سبز خواهیم بود.
ایشان در ادامه با تاكید بر این كه عرضه آموزش های محیط زیست به صورت خاص و تخصصی را پیگیری خواهیم كرد، اظهار داشت: درخواست دكتر كلانتری رئیس سازمان محیط زیست كشور كه البته استاد راهنمای من در دوره كارشناسی ارشد دانشگاه بودند، در خصوص گنجاندن محیط زیست بعنوان دورس عمومی و تخصصی را در گذشته در وزارت بهداشت پیشبینی كردیم اما باردیگر اجرای این برنامه را پیگیری خواهیم كرد. چون كه انتظاری كه از دانشگاه ها می رود این است كه این مراكز در حوزه تربیت دانش آموختگان عرصه محیط زیست فعال تر ظاهر شوند.
وزیر علوم همینطور تصریح كرد: اجرای برنامه های در رابطه با محیط زیست باید در تمامی حوزه ها شامل اقتصادی، اجتماعی و مدیریتی كه به منظور حفاظت از عرصه محیط زیست صورت می گیرد جدی تلقی شود، باآنكه دانشگاه ها نقش مهمتری در این زمینه دارند. و اغلب كسانی كه راجع به محیط زیست صحبت می كنند انتقال مطالب آنها با هدف حفاظت از منابع طبیعی صورت می گیرد اما در حوزه اجرا خیلی از مباحث به مسائل فرادستی مرتبط می شوند.
به قول دكتر غلامی، در حوزه اجرایی تلاش های زیادی در عرصه محیط زیست صورت گرفته و ما برنامه های زیادی در عرصه كلان ملی و همینطور مدیریت آموزش عالی داریم كه اجرایی نمودیم اما در دولت یازدهم و دوازدهم تاكید و اصرار بیشتری در این حوزه در مراكز علمی و دانشگاهی داشتیم و البته بازخوردهای خوبی در حوزه پشتیبانی از اجرای برنامه ها از سازمان برنامه و بودجه دریافت نموده ایم.
به قول وی انتظار ما این است كه سازمان برنامه و بودجه كشور حمایت های خود در عرصه اجرای پروژه های در رابطه با مدیریت سبز دانشگاه ها و مراكز پژوهشی داشته باشند تا بتوانیم در این حوزه بعنوان یك الگو و نمونه خوبی معرفی شویم.
وزیر علوم در انتها تصریح كرد: ما در وزارت علوم و دانشگاه های زیر مجموعه تلاش می نماییم تا آگاهی بخشی و آموزش عمومی در عرصه مدیریت سبز با جدیت دنبال شود اما امیدوارم نگاه جامع حمایتی سازمان برنامه و بودجه همچنان ادامه داشته باشد.1398/07/20
19:54:36
5.0 / 5
4666
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل