گل پیچ GolPich

تحویل80 قلاده سگ بی صاحب به حامیان حیوانات در تهران

تحویل80 قلاده سگ بی صاحب به حامیان حیوانات در تهران گل پیچ: مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از تحویل ۸۰ قلاده سگ بدون صاحب به حامیان حیوانات برای رهاسازی آگاهی داد.


حمیدرضا تحصیلی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح اقدامات شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره سگهای ولگرد اظهار داشت: اعتقاد داریم ساماندهی سگهای بدون صاحب برمبنای آخرین متد روز جهان صورت گیرد و حتما برای آنها سرپرست پیدا نماییم. بی شك ما بعنوان تنها متولی ساماندهی سگهای بدون صاحب این امكان را نداریم سگ از محله ای جمع آوری، قرنطینه، واكسن و تگ گذاری نماییم و در مرحله آخر در محله دیگری رها نماییم.
وی اضافه كرد: حتی سگهای تگ گذاری شده هم باوجود واكسینه شدن و عقیم سازی می توانند به صورت دست جمعی به شهروندان حمله كنند، پس تلاش می نماییم در این روند حامیان را همراه خود نماییم. در حقیقت بزرگترین مشكل ما در تهران نداشتن محلی برای رهاسازی این حیوان است و نیاز به كمك حامیان واقعی داریم تا این حیوانات را از ما تحویل بگیرند و با ایجاد محل نگهداری مناسب، از این حیوان نگه داری كنند تا شاهد حضور مجدد آنها در سطح شهر و ایجاد مشكلات برای شهروندان نباشیم.

وی افزود: بیشتر از هشت جلسه، طی دو ماه گذشته با حامیان شهر داشتیم كه خروجی آن ایجاد سازمان مردم نهادی شد كه با بهره گیری از ساز و كارهایی می توان به آنها اعتماد كرد. طی جلساتی كه با این سازمان مردم نهاد برگزار شده است، سایتی راه اندازی می نماییم كه ضمن اطلاع رسانی كامل از شرایط و روند نگهداری سگهای بدون صاحب توسط شهرداری امكان آنرا مهیا می شود تا حامیان دارای صلاحیت، سگهای بدون صاحب را بعد از درنوردیدن تمام مراحل عقیم سازی، واكسیناسیون و تگ گذاری، جهت نگه داری، تحویل بگیرند.
وی اشاره كرد: در فاز دوم این طرح، سگها تحویل حامیان می شود كه هفته قبل این كار انجام شد و در اولین مرحله ۸۰ قلاده سگ عقیم شده برای رهاسازی تحویل آنها شد.

مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در تشریح روند این واگذاری نیز اظهار داشت: بعد از اطلاع رسانی این سازمان مردم نهاد در سایتی كه طراحی نموده بودند تعدادی اعلام آمادگی كردند كه این سگها را برای باغ و خانههای خود می خواهند و بدین سان آنها را از تهران بیرون میبرند.

وی اضافه كرد: ما به جهت راستی آزمایی و ایجاد اعتماد متقابل از این افراد دعوت كردیم و از محل رها سازی آنها بازدید داشتیم و بعد از اطمینان از انتقال این سگها به خارج از تهران، اولین مرحله كار انجام و ۸۰ قلاده سگ تحویل این سازمان مردم نهاد شد.

وی افزود: متاسفانه رفتار حیوانات بی صاحب با وجود تگ گذاری قابل پیش بینی نیست و ممكنست به شهروندان حمله كنند؛ البته قسمتی از آن به سبب عدم آگاهی مردم در برخورد صحیح با حیوانات بی صاحب است كه این مهم نیازمند فرهنگ سازی با حامیان حیوانات است.
وی اشاره كرد: اساسا برای سگهای باقی مانده نیز با سازمان دامپزشكی و محیط زیست جلساتی برگزار و تصمیم گیری می شود اما در این مرحله حامیانی كه اعلام آمادگی می كنند ما برای آنها طبق وظیفه ی خود، به صورت رایگان سگها را جمع آوری و عقیم سازی و تگ گذاری می نماییم و سپس جهت نگه داری در اختیار حامیان قرار خواهیم داد.

تحصیلی با تاكید بردقت نظر در واگذاری این حیوانات برای حصول اطمینان اظهار داشت: حتما محل ادعا شده برای رهاسازی توسط ما بازدید و صورت جلسه می شود. هم چنین از فرد تعهد گرفته می شود. اگر كسی هم در این میان مرتكب خطا شود و آنگونه كه قول داده عمل نكند، اساسا قلیل خواهد بود. بی شك ناظران ما در همه مراحل این واگذاری حضور دارند. امیدواریم این كمك حامیان ادامه دار باشد و بتوانیم مشكل این حیوانات بی صاحب را به صورت پایدار رفع نماییم.

وی در تشریح اقدامات فرهنگی این شركت در حوزه سگهای بدون صاحب نیز اظهار نمود: تیمی در حال تهیه مستندی پیرامون حضور سگها در اطراف تهران و نحوه ی برخورد صحیح شهروندان با این حیوان و حتی نحوهی غذا دادن به حیوانات بی صاحب هستند. امیدواریم با آماده شدن این مستند بتوانیم آنرا با همكاری صدا و سیما و دیگر رسانهها به اطلاع شهروندان برسانیم.

وی در ادامه با اشاره به بعضی از حامی نمایان حیوانات اظهار داشت: متاسفانه برخی با نقاب پشتیبانی از حیوانات با سیاه نمایی و معرفی شهرداری بعنوان عامل كشتار سگها و با جریحهدار كردن احساسات شهروندان اهتمام در جمع آوری پول به شكل غیرقانونی می كنند. بدون شك در گذشته اشتباهاتی صورت گرفته؛ اما تلاش مدیریت جدید ضمن احترام به حقوق حیوانات، ایجاد شهری برای همه است. شركت ساماندهی همه تلاش خودرا جهت رفع هر گونه سوء تفاهم و البته مقابله با هرگونه سوء استفاده از احساسات مردم اعلام می كند. درب قرنطینههای ما به روی همه ی شهروندان باز است تا مشاهده كنند هیچ كشتاری صورت نمی گیرد و به صورت انسانی سگها را بیهوش می نماییم و بعد از واكسیناسیون و تگ گذاری منتظر حامیان واقعی حیوانات می مانیم تا این حیوانات را جهت نگهداری و تحویل بگیرند.
منبع:

1398/09/25
20:35:45
5.0 / 5
4529
تگهای خبر: باغ , برند , حیوانات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل