گل پیچ GolPich

حال تالاب صالحیه خوب است

حال تالاب صالحیه خوب است به گزارش گل پیچ ایسنا/البرز مدیركل حفاظت محیط زیست البرز اظهار داشت: بخشی از حق آبه تالاب صالحیه را می توان از راه پساب شهرك صنعتی نظرآباد تأمین كرد.


فردین حكیمی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: هم اكنون حق آبه تالاب صالحیه از رودخانه كردان و دو رودخانه در استان قزوین تأمین می شود.
وی با اشاره به اینكه تالاب صالحیه پهنه ای است كه هر چه بارندگی بیشتر شود عرصه اش بیشتر می شود، اضافه كرد: هر چند بارش های سال جاری نسبت به سال قبل كمتر بوده ولی این تالاب برای انتفاع حیوانات و پرندگان آب كافی دارد.
وی با تاكید بر دائمی شدن این تالاب افزود: یكی از راهكارهای دائمی شدن این تالاب استفاده از پساب شهرك صنعتی نظرآباد است كه می توان این فاضلاب را جمع آوری و بعد از تصفیه در اختیار آب منطقه ای قرار داد.
این مسئول توضیح داد: اگر فاضلاب تصفیه شده این شهرك بعنوان یك حق آبه پایدار مورد استفاده قرار گیرد، حیات تالاب دیگر به رودخانه كردان و باران وابسته نیست.
مدیركل محیط زیست البرز اضافه كرد: پیگیری های لازم برای اختصاص این حق آبه به صورت دائمی در حال انجام می باشد و با مدیران دستگاه های ذیربط هم جلساتی داشته ایم.
وی با اشاره به اینكه این فاضلاب بعد از تصفیه، بهداشتی می شود، افزود: ما آمادگی داریم هزینه مورد نیاز برای راه اندازی تصفیه خانه برای تأمین حق آبه تالاب صالحیه را تأمین نماییم تا دیگر خطری حیات این مجموعه كه زیستگاه گونه های مختلف جانوری استان را تهدید نكند.1398/11/06
13:54:05
5.0 / 5
4282
تگهای خبر: آب , باد , بارش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل