گل پیچ GolPich

علت اصلی مرگ ومیر پرندگان مهاجر در شرق خلیج گرگان

علت اصلی مرگ ومیر پرندگان مهاجر در شرق خلیج گرگان به گزارش گل پیچ گلستان علت اصلی مرگ ومیر غیرطبیعی پرندگان زمستان گذران در منطقه شرق خلیج گرگان مشخص شد.تلفات پرندگان مهاجر آبزی در ابتدا از تالاب میانكاله در محدوده استان مازندران شروع شد و پس از گذشت مدتی از این رخداد، تلفات به سواحل گلستان در شرق خلیج گرگان هم رسید.

تلف شده پرندگان مهاجر در سواحل گلستان در ابتدا از ۲۸ بهمن ماه از بندر تركمن آغاز شد و رفته رفته به بندرگز هم رسید. بیشتر از ۹۰ درصد پرندگان تلف شده از گونه چنگر و مابقی از گونه های كشیم، مرغابی و فلامینگو بودند.

روزانه روند تلف شدن این پرندگان زمستان گذران تا پیش از اینكه به صورت كامل از این منطقه كوچ كنند، ادامه داشت. به قول رئیس اداره حیات وحش و آبزیان اداره كل حفاظت محیط زیست گلستان، در این مدت لاشه بیشتر از ۱۳ هزار پرنده مهاجر توسط محیط بانان از سواحل شهرستان های بندر تركمن و بندرگز جمع آوری و با نظارت دامپزشكی به صورت بهداشتی دفن شد.

مدیركل دامپزشكی استان گلستان در گفتگو با ایسنا در مورد علت اصلی مرگ ومیر پرندگان زمستان گذران در این بخش از خلیج گرگان، اظهار داشت: با تحلیل نتایج حاصل از آزمایشات مختلف به عمل آمده برای رد و یا تایید فرضیه های احتمالی رخداد مرگ ومیر غیرطبیعی پرندگان وحشی مهاجر در منطقه شرق خلیج گرگان مشخص شد عامل اصلی این تلفات، بیماری بوتولیسم بوده است.

غلامرضا محرابی بیان نمود: همچنین بالا بودن شاخصهای فاضلاب در آب خلیج گرگان در تشدید این مورد بعنوان شاخص های مستعد كننده مؤثر بوده است.
1399/01/07
23:02:41
5.0 / 5
3364
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل