گل پیچ GolPich

ثبت 5 گونه پرنده جدید توسط پژوهشگران دانشگاه اراك

ثبت 5 گونه پرنده جدید توسط پژوهشگران دانشگاه اراك گل پیچ: پژوهشگران گروه محیط زیست دانشگاه اراك، موفق به ثبت 5 گونه پرنده جدید در استان مركزی شدند.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، دکتر امیر انصاری، عضو هیئت علمی گروه محیط زیست دانشگاه اراک، از ثبت یک رکورد جدید پرندگان در لیست پراکنش حیات وحش استان مرکزی آگاهی داد و اظهار داشت: پنج گونه پرنده جدید با اسامی کمر کولی درختی، گنجشک برفی، چک چک دم سفید، سهره صورتی و سهره جنگلی در زیستگاه های استان مرکزی مشاهده شده است.

وی اضافه کرد: تا قبل از این تعداد کل گونه های پرندگان استان مرکزی ۲۶۸ گونه بوده و با اضافه شدن این پنج گونه تعداد کل گونه های پرندگان ثبت شده در استان مرکزی به ۲۷۳ گونه می رسد.

دکتر انصاری باتوجه به اهمیت زیست بوم و گونه غنی پرندگان در استان مرکزی اظهار نمود: باتوجه به مشاهده و ثبت ۵۵۶ گونه پرنده در ایران بدین سبب حدود ۴۹ درصد پرندگان کشور در استان مرکزی مشاهده و ثبت شده است که نشان از تنوع گونه ای غنی پرندگان استان مرکزی است.

وی اشاره کرد: چهار گونه پرنده جدید شامل کمر کولی درختی، چک چک دم سفید، سهره صورتی و سهره جنگلی در محوطه پردیس دانشگاه اراک و یک گونه جدید گنجشک برفی در قله شهباز شناسایی و ثبت شده است.
منبع:

1399/03/17
14:28:18
5.0 / 5
2605
تگهای خبر: جنگل , محوطه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل