گل پیچ GolPich
رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود:

وقوع 8 مورد حریق در شاهرود

وقوع 8 مورد حریق در شاهرود به گزارش گل پیچ رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینكه از شروع سال تابحال هشت مورد حریق در حوزه منابع طبیعی به وقوع پیوسته است، اظهار داشت: در این راستا سه پایگاه روستایی به لوازم اطفای حریق تجهیز شد.محمدرضا کشاورزیان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه از شروع سال جاری تابحال هشت مورد حریق در حوزه مراتع و جنگل با آمادگی نیروها و اکیپ مستقر در اداره منابع طبیعی شاهرود اطفا شده است، اظهار داشت: بمنظور پیش گیری از وقوع بحران آتش سوزی سه پایگاه روستایی در ابر، چهارباغ و مجن به لوازم و تجهیزات اطفای حریق مجهز شدند.
وی ضمن بیان اینکه طی مدت مذکور یک مورد کشف کوره زغال و حمل آن با جرثقیل نیز صورت گرفت، اضافه کرد: طی سال جاری ۱۲ مورد کشفیات شامل چوب تاغ زغال ریواس کشف و پرونده قضائی آنها تشکیل شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه برای حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی با چرای غیرمجاز دام بطور جد برخورد می شود، اظهار داشت: از شروع سال شش مورد چرای غیرمجاز دام توسط نیروهای یگان حفاظت بخش بسطام در چهارباغ، جنگل ابر و شیرین آباد با قاطعیت خارج و منطقه امن شد.
کشاورزیان بابیان اینکه هرگونه دخل و تصرف به حوزه منابع طبیعی شامل رودخانه، جنگل و مراتع پیگرد قانونی دارد، اشاره کرد: در این راستا طی سال جاری دوازده مورد پرونده ماده ۴۳-۵۵ تشکیل و به دادگاه برای رسیدگی و رفع تصرفات ارسال شد.
وی از دو مورد خلع ید در منطقه ابر و کلاته خیج شاهرود توسط یگان حفاظت بخش بسطام آگاهی داد و اضافه کرد: این دو مورد مساحتی حدود ۲۷ هکتار را در بردارد که باید گفت در تمامی این موارد منابع طبیعی با حضور بموقع خود مانع از هرگونه دست درازی به طبیعت می شود.


منبع:

1399/05/21
14:55:47
5.0 / 5
2028
تگهای خبر: آب , باد , باغ , بحران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل