گل پیچ GolPich
مدیركل حفاظت محیط زیست فارس:

روند شیوع طاعون نشخواركنندگان در فارس نزولی است

روند شیوع طاعون نشخواركنندگان در فارس نزولی است به گزارش گل پیچ فارس مدیركل حفاظت محیط زیست استان فارس با اشاره به اقدامات حفاظتی این اداره كل برای جلوگیری از سرایت طاعون نشخواركنندگان در سطح مناطق تحت حفاظت، تصریح كرد كه روند شیوع این بیماری، در فارس نزولی است.


حمید ظهرابی چهارشنبه دوم مهر اظهار داشت: به دنبال شیوع بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک در منطقه شکار ممنوع "توت سیاه" بوانات، امکانات موجود برای مدیریت بحران به کار گرفته شد تا این بیماری در همان منطقه کنترل و از سرایت آن به سایر مناطق جلوگیری شود.
به گزارش گل پیچ به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست فارس، ظهرابی افزود: بلافاصله بعد از نخستین گزارش ها از شیوع این بیماری، جلسات مدیریت بحران در مرکز استان و متعاقب آن در شهرستان بوانات برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ و با دستور دادستانی، منطقه شکار ممنوع توت سیاه به مدت یک ماه قرنطینه و ورود دام ممنوع گردید.
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس اضافه کرد: کارگروه مدیریت بحران در شهرستان های دارای احتمال شیوع بیماری تشکیل و جلسات گوناگونی در ارتباط با این مورد در لامرد، بهرام گور، اقلید، داراب، لارستان و سایر شهرستان ها و مناطق مختلف برای جلوگیری از شیوع احتمالی این بیماری برگزار شده است.
ظهرابی تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات، پایش منطقه و امحا لاشه های حیواناتی که به علت طاعون نشخوارکنندگان هلاک شده اند، برای جلوگیری از گسترش بیماری بود که با تلاش مضاعف و همکاری محیط بانان انجام شده است. این اقدامات با ضدعفونی آبشخورها و بسته شدن آبشخورهای مشترک با دام های اهلی همراه بود.
وی ادامه داد: پایش زیستگاه ها و ضدعفونی کردن آبشخورها، بررسی مشترک شرایط دامداری های سنتی با ادارات دامپزشکی، حذف آبشخورهای مشترک دام و حیات وحش و اعمال محدودیت در چرای دام در چراگاه های مشترک در دیگر مناطق تحت مدیریت استان نظیر مناطق حفاطت شده هرمود لارستان و بهرام گور، پارک های ملی بمو، بختگان و قطرویه و منطقه شکار ممنوع کوه هوا لامرد و چاه نفت داراب مورد پیگیری قرار|گرفت.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس تصریح کرد که خوشبختانه تا امروز موردی از شیوع بیماری در میان حیات وحش مناطق حفاظت شده، پارک های ملی و مناطق شکار ممنوع فوق الذکر مشاهده نشده است.
منبع:

1399/07/03
13:47:55
5.0 / 5
1642
تگهای خبر: آب , بحران , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل