گل پیچ GolPich
پنجره مهر؛

۵ راس گورخر در پارك ملی كویر رهاسازی شدند

۵ راس گورخر در پارك ملی كویر رهاسازی شدند در ادامه پروژه احیاء جمعیت گورخر ایرانی و معرفی مجدد آن به پارك ملی كویر مركزی ایران، برخی از اینگونه نادر جانوری بعد از 37 سال در پارك ملی كویر رهاسازی شدند.


دریافت 21 MB
به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، بعد از رهاسازی آزمایشی دو رأس گورخر آسیایی در پارک ملی کویر و بازگشت آنها به سایت تکثیر، مجموعاً شش رأس گورخر در زیستگاه های این پارک ملی رهاسازی شدند این طرح در ادامه پروژه احیا جمعیت گورخر ایرانی و معرفی مجدد آن به پارک ملی کویر مرکزی ایران انجام شده است.
این گله شامل پنج رأس ماده با احتمال زیاد حاملگی و یک رأس نر نابالغ است که بعد از زایمان ماده ها و آمادگی آنها برای حاملگی مجدد، تبدیل به یک نر بالغ با ترکیب ژنتیکی خوب خواهد بود.
عملیات انتقال ۱۰ رأس گورخر موجود در سایت ۷۰۰ هکتاری توران به پارک ملی کویر در مهرماه ۹۷ انجام شد که ۵۰ درصد از گورها به سبب عملیات اشتباه محیط زیست تلف شدند که در امتداد حل این مشکل و برای انتقال بدون خطر گورخرها به سایت جدید ساخت کاروان حمل گورخر مجهز به دوربین مداربسته و ایمن ابداع و این انتقال نیز با موفقیت در تابستان ۹۹ به انجام رسید.
چهار رأس دیگر از گورخرهای سایت تکثیر و پرورش استان یزد به صورت موفقیت آمیز به سایت قدیم پارک ملی کویر منتقل شدند تا گورهای رها شده در طبیعت جامعه ای کوچک را در دشت کویر تشکیل دهند.


منبع:

1399/08/28
20:53:21
5.0 / 5
1410
تگهای خبر: سایت , طبیعت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل