گل پیچ GolPich
یك مسئول عنوان كرد:

انتشار مستنداتی در خصوص استفاده از مازوت در نیروگاه شازند

انتشار مستنداتی در خصوص استفاده از مازوت در نیروگاه شازند مرکزی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی با اشاره به اینکه ریه مردم نباید محلی برای نگهداری مازوت باشد، اظهار داشت: به تازگی مستنداتی در خصوص استفاده از مازوت در نیروگاه انتشار یافته که برای مردم و شهر خطرناک می باشد.


احمد سجادی روز چهارشنبه در نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی در اراک اظهار نمود: حدود ۹۰۰ روستا در استان مرکزی وجود دارد که با پرورش دام در ارتباط هستند ولی امکان ندارد برای دفن بهداشتی پسماندها در همه روستاها یک دروه زمانی طراحی شود. به منظور رسیدن به نتیجه مطلوب باید چند روستا که منابع آب آنها به علت دفن غیربهداشتی پسماندهای حیوانی در معرض خطر است یا روستاهایی که حجم پسماند آنها بالاست بعنوان نمونه و پایلوت انتخاب شوند.

وی اضافه کرد: کیفیت آب و فاضلاب در شهرها و روستاهای استان هم به علت اهمیت مبحث سلامتی مردم باید به صورت ویزه بررسی شود چونکه برخی شهرها به جهت بالا بودن نیترات یا نامطلوب بودن کیفیت آب، آب آشامیدنی مناسب ندارند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: از مجموع هزار روستا در استان مرکزی، تنها دو روستا تصفیه فاضلاب انجام می دهند که آب و فاضلاب باید به این مورد را پیگیری کند.

سجادی در مورد شهر بدون دخانیات افزود: دانشگاه علوم پزشکی، شهرستان تفرش را بعنوان شهر بدون دخانیات استان مرکزی برگزیده، مشارکت فرمانداری و دانشگاه تابحال خوب بوده تا بتوانیم شهر تفرش را بعنوان شهر بدون دخانیات معرفی نماییم.

سجادی افزود: این کار عموما فرهنگی است و نیاز زیادی به عملیات میدانی ندارد باآنکه امکان دارد به اقداماتی همچون جمع آوری قلیان ها توسل داشته باشیم اما مجموع کار یک اقدام فرهنگی است و با عنایت به ظرفیت خوب نیروی انسانی در این شهر می توان این مهم را تحقق بخشید.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی افزود: در هفنه اخیر مردم کلانشهر اراک از آلودگی هوا و دی اکسید گوگرد به علت استفاده نیروگاه از مازوت رنج می برند و این شرایط حق مردم این شهر نیست. این آلودگی امکان دارد تلفات ناشی از ویروس کرونا را تا ۱۰ درصد افزایش دهد که نیاز است توجه بیشتری به آلودگی هوا و حل آن شود.

سجادی اظهار داشت: در سنوات گذشته توقف استفاده از مازوت مردم را بسیار خوشحال می کرد اما به تازگی مستنداتی در خصوص استفاده از مازوت در نیروگاه انتشار یافته که برای مردم و شهر خطرناک می باشد.
1399/10/03
21:30:57
5.0 / 5
999
تگهای خبر: آب , آلودگی , برند , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل