گل پیچ GolPich
گزارش گل پیچ؛

دربی امروز برپایه مصوبات كمیته اضطرار باید لغو شود

دربی امروز برپایه مصوبات كمیته اضطرار باید لغو شود یک کارشناس محیط زیست ضمن اشاره به دستورالعمل های اضطرار آلودگی هوا اظهار داشت: دربی امروز با عنایت به قرارگیری ها در شرایط ناسالم برای همه گروههای جامعه باید لغو شود


به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، آسمان تهران بیش از آغاز یک ماه است که رنگ آبی به خود ندیده است، پایداری های جوی، کیفیت هوای تهران را به شدت پایین آورده و تنها سه روز طی ۲۲ روز گذشته کیفیت هوای پایتخت قابل قبول بوده است. در طول این مدت کمیته اضطرار دو بار تشکیل جلسه داده و باتوجه به محدودیت های کرونایی حاکم بر تهران، تصمیمات کوچک مقیاسی برای کنترل آلودگی پایتخت گرفته است. اما مسئله برگزاری مسابقات ورزشی همچون دربی سرخابی ها در استادیوم آزادی در شرایطی که کیفیت هوا برای همه گروههای جامعه ناسالم می باشد، امروز با واکنش هایی از جانب کارشناسان سلامت و محیط زیست قرار گرفت. بهزاد اشجعی کارشناس سازمان محیط زیست در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه سازمان هواشناسی از آغاز هفته گذشته نسبت به ادامه روند پایداری های جوی طی هفته جاری وارونگی هوا اخطار داده بود. اظهار داشت: در این شرایط باتوجه به اختیارات کمیته اضطرار آلودگی هوا و دستورالعمل های موجود باید این بازی لغو می شد. در صورت قرارگیری میانگین آلاینده ها در بالای عدد ۱۵۰ مسابقات ورزشی باید لغو شود وی افزود: بر مبنای دستورالعمل های شرایط اضطرار در صورت افزایش میانگین غلظت آلاینده های هوا به بالای عدد ۱۵۰ همه مسابقات مهم ورزشی و تمامی کارهای ورزشی در فضای باز باید از جانب این کمیته ممنوع اعلام گردد. این کارشناس محیط زیست با اشاره به فرایند تشکیل جلسات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران گفت: با بیان وقوع پایداری های جوی از جانب سازمان هواشناسی و با تائید این پیشبینی ها از جانب وزارت بهداشت، استاندار باید دستور به تشکیل جلسه بدهد. شرایط کیفی هوا برای سلامت بازیکنان بسیار خطرناک روز گذشته عباس شاهسونی رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت درباره این مسئله اخطار داده و اعلام نموده است: باتوجه به ناسالم بودن هوا برای همه گروه ها، دربی ۹۴ پایتخت به زمان دیگری موکول گردد. وی برگزاری این رویداد را اما با توجه به این که شرایط کیفیت هوا برای سلامت بازیکنان بسیار خطرناک عنوان کرده است و سفارش کرده است، این بازی در وضعیت آب و هوایی بهتری اجرا شود. مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم با استناد به اخطار آلودگی هوا خواهان لغو دیدار امروز دوتیم پرسپولیس و استقلال شد. بر اساس گزارش ایستگاههای پایش هوای شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، وضعیت کیفی هوا علاوه بر میانگین کلی شاخص آلودگی هوا در پایتخت، در منطقه ۲۲ هم طی ۲۴ ساعت گذشته در شرایط ناسالم برای همه گروههای جامعه قرار داشته است.
مسابقه فوتبال تیم های استقلال و پرسپولیس مقرر است در ساعت ۱۶ و ۳۵ دقیقه امروز در مجموعه ورزشی آزادی تهران و بدون حضور تماشاگران اجرا شود. و باید منتظر ماند و دید باتوجه به ادامه روند آلودگی هوای تهران برای همه گروه های جامعه آیا شاهد لغو این بازی مهم در پایتخت خواهیم بود.

1399/10/22
15:07:37
0.0 / 5
828
تگهای خبر: آب , آلودگی , بهداشت , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل