گل پیچ GolPich
استاندار مركزی عنوان كرد:

استحصال روزانه ۶۰۰ تن گوگرد در پالایشگاه شازند

استحصال روزانه ۶۰۰ تن گوگرد در پالایشگاه شازند به گزارش گل پیچ مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: از تصفیه و بازتوانی و بازگشت مجدد آب مصرفی پالایشگاه شازند به چرخه تولید تا سال ۱۴۰۱ اطلاع داد.


سید علی آقازاده هجدهم بهمن ماه در جریان سفر به شهرستان شازند و افتتاح پروژه های شرکت پالایشگاه امام خمینی(ره) ضمن اشاره به تلاشهای این مجموعه و انجام پژوهش جهت ارتقای کیفیت تولیدات و کاهش میزان آلاینده ها، اظهار نمود: در طول ۴۲ سال گذشته مجتمع ها و مجموعه های صنعتی بزرگ و افتخارآفرینی مانند پالایشگاه، پتروشیمی، نیروگاه در شازند، مجتمع آب سنگین در خنداب و هزاران مجموعه بزرگ دیگر در کشور راه اندازی شدند که از نظر تولیدات و محصولات نه تنها برای کشور بلکه برای منطقه و خاورمیانه پرارزش هستند.
وی اضافه کرد: ایران تا سه سال قبل وارد کننده بنزین و گازوئیل بود، اما در این دولت و با تلاش دولتمردان و مدیران بخش های میانی، امروز کشور یکی از صادرکنندگان محصولات بنزین و گازوئیل است و در محصولات پتروشیمی حرف های بسیاری برای گفتن دارد. این موارد حاصل تلاش جوانان و متخصصان این سرزمین در کنار معنویت انقلاب اسلامی است که به منصه ظهور رسانده شده است.
آقازاده ضمن اشاره به نسل پرورش یافته توسط انقلاب اسلامی، اظهار داشت: اگر سه سال پیش واردکننده بنزین بودیم و امروز صادرکننده شده ایم، بطور قطع پنج سال دیگر ایران در زمینه های مختلف که امروز به آن نیازمند است، تولیدکننده و صادر کننده می شود و این فرهنگ انقلاب اسلامی و پیامی است که امام راحل از همان ابتدا اعلام نمود. امروز رهبر معظم انقلاب هم در همان مسیر آرمان های امام جامعه را هدایت می کنند و به قله های پیشرفت، توسعه و تولید محصولات استراتژیک نزدیک شده ایم.
وی با اشاره به اینکه مجتمع پالایشگاه امام خمینی(ره) را همواره در شرایط بهتر، تولید محصولات کیفی تر و کمی تر و آلایندگی کمتر مشاهده می نماییم، اظهار داشت: این پالایشگاه بزرگترین تولیدکننده بنزین و گازوئیل در کشور است و هر روز به سمت پاک بودن بیشتر و منطبق بودن با الزامات محیط زیست حرکت می کند. این پالایشگاه حدود ۳۰ سال پیش همزمان با آغاز به کار، مشکلات و آلودگی هایی داشت، اما هرسال بهتر از سال قبل شد و امروز پالایشگاه همچنان به سمت پاک بودن و همراه بودن با محیط زیست در حرکت است.
استاندار مرکزی، ضمن اشاره به پروژه تصفیه و بازتوانی آب با املاح در پالایشگاه شازند که در تابستان ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: در این پروژه بیشتر از ۳.۵ میلیارد مترمکعب از آب مصرفی سالانه که بخشی از آن هدر می رفت و آلوده می شد، تصفیه می شود و به چرخه مصرف بازمی گردد و نزدیک به ۷۰ میلیارد تومان و ۶.۵ میلیون یورو صرفه جویی ریالی و ارزی به همراه دارد که باید این مبلغ جهت کاهش آلودگی محیط زیست صرف شود.
آقازاده با تکیه بر اینکه پالایشگاه باید تا می تواند در میان مردم، روستاهای اطراف و صنعت کشور، اعتماد سازی کند، اظهار داشت: امروز بیشتر از ۶۰۰ تن در روز گوگرد در این شرکت استحصال می شود که هر تن آن قیمتی معادل ۳۵۰ دلار دارد در حالیکه این گوگرد در گذشته سوزانده می شد.
منبع:

1399/11/18
21:27:01
0.0 / 5
1144
تگهای خبر: آب , آلودگی , سفر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل