گل پیچ GolPich
رئیس سازمان جنگل ها:

جنگل های كشور از درون آب می روند

جنگل های كشور از درون آب می روند رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: به رغم آنکه سطح جنگل های کشور 1.5 میلیون هکتار بالا رفته اما از درون شاهد تنگ شدن و تخریب جنگلها هستیم.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، مسعود منصور قبل از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر توسعه حفاظت و مدیریت علمی و فنی جنگل گفت: این طرح از چند زاویه دارای اهمیت است و باتوجه به پیشرفت های علمی و فنی باید از فناوری ها در امتداد صیانت از جنگلها بهره گیری شود.
وی با اظهار اینکه پروژه مشترک تغییرات جنگلها را در بازه های زمانی کوتاه و اندازه های بزرگ بوسیله عکسبرداری هوایی، فیلم و عکس رصد می کند، اضافه کرد: این طرح در ارزیابی از واحدهای اجرائی، پیش گیری از حریق و آفات و بیماریها مؤثر است.
وی با اعلان اینکه رصد و پایش هوایی جنگل های هیرکانی بصورت پایلوت در سطح ۱۰۰ کیلومتر و عرض ۱۰ کیلومتر اجرائی شد، اضافه کرد: این طرح امسال در جنگل های هیرکانی و به تبع آن در جنگل های کشور توسعه می یابد و در فرآیند طولانی تر منجر به تقویت یگان هوایی جنگل های شمال می شود.
منصور اضافه کرد: طرح رصد و پایش هوایی جنگلها در فاز اول در جنگل های هیرکانی و در گام بعدی در جنگل های زاگرس اجرائی می شود.
رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور درباره مبارزه با قاچاق چوب در استان های شمالی و جنگل های هیرکانی با اشاره به عوامل تشدید کننده قاچاق اضافه کرد: توقف بهره برداری، بیکاری های ناشی از کرونا و غیره سبب بروز قاچاق می شود ولی در سال قبل میزان کشفیات ۳۰ درصد افزایش یافت و از طرف دیگر ۲۰ درصدی میزان قاچاق کاهش یافته است.
وی با عنوان اینکه جنگل های هیرکانی بصورت چهار حوزه آبخیز تقسیم بندی شده است، اظهار داشت: نیروها در جنگل های هیرکانی ملبس و خودرو ها تجهیز شدند و ضوابط سختگیرانه ای در شرکت های طرف قرارداد اعمال شده است.
منصور با اعلان اینکه حقوق نیروهای حفاظتی با کمترین تأخیر در سال قبل پرداخت شده است، اضافه کرد: همین طور در خیلی از مناطق بحرانی، دوربین نصب شده است.
رئیس سازمان جنگلها در پاسخ به اینکه چرا به رغم افزایش سطح جنگل کاری شاهد سطح جنگلها هستیم، اظهار داشت: طبق تصاویر ماهواره ای ۲۰۱۹ نشان میدهد که سطح جنگل های کشور برمبنای معیار پنج درصد بالا رفته و یک میلیون و نیم بیشتر شده است.
منصور تصریح کرد: تخریب در درون جنگلها رخ می دهد وبا آنکه سطح جنگل حفظ شده اما در داخل شاهد تنک شدن و کاهش تراکم و درصد هستیم که باید کنترل شود.

1400/01/25
12:09:09
5.0 / 5
521
تگهای خبر: آب , بحران , بیماری , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل