گل پیچ GolPich

هوای اراک و شازند در وضعیت ناسالم قرار گرفت

هوای اراک و شازند در وضعیت ناسالم قرار گرفت گل پیچ: کیفیت هوای شهرهای اراک و شازند برپایه اطلاعات سامانه پایش کیفی هوای کشور در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، کیفیت هوای این شهر را در ساعت ۱۰ روز شنبه ۶ شهریور با شاخص لحظه ای ۱۱۰ نشان داده است که به مفهوم شرایط ناسالم برای برای گروه های حساس است، کیفیت هوای شازند هم با شاخص لحظه ای ۱۵۲ در شرایط ناسالم برای تمامی گروه ها قرار دارد.
گفتنی است طبق اعلام اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته به عدد ۱۱۴ رسیده که مبین کیفیت هوای ناسالم برای برای گروه های حساس است و منشأ آلایندگی در این ۲ شهر صنعتی استان، گرد و غبار منطقه ای و آلاینده مسئول ذرات معلق ۲ و نیم میکرون است.
بر اساس آمارهای موجود مردم اراک از آغاز سالجاری تابحال ۶۱ روز با وضعیت هوای ناسالم مواجه بوده اند. این در شرایطی است که پارسال ۵۲ روز باکیفیت هوای ناسالم در اراک به ثبت رسید.
بنابر سفارش کارشناسان در مورد شرایط ناسالم، لزوم دارد مردم بخصوص گروه های حساس سنی چون کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی، ریوی و سالمندان در خانه بمانند و از حضور و تردد در فضای باز بپرهیزند چون ذرات گرد و غبار کوچک هستند و می توانند با ورود به دستگاه تنفسی سبب صدمه تنفسی شوند.


منبع:

1400/06/07
13:12:59
5.0 / 5
137
تگهای خبر: آلودگی , تردد , حفاظ , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل