گل پیچ GolPich

تداوم وضعیت خطرناک هوای تهران

تداوم وضعیت خطرناک هوای تهران بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از پس از ظهر روز گذشته میانگین کیفیت هوای تهران در شرایط خطرناک قرار گرفت و امروز (۴ خرداد) هم این وضعیت تداوم دارد.



به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، بنا بر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، بامداد امروز(۴ خرداد) با عنایت به وزش باد نسبتاً شدید طی ساعات گذشته و تداوم حضور گردوخاک، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم قرارمی گیرد. افزایش تندی باد در طول روز گسیل و انتشار گردوخاک در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت و کیفیت هوا در محدوده ناسالم باقی می ماند.

تا اواخر وقت چهارشنبه از میزان تندی باد کاسته خواهد شد و با افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

عدم وزش باد مؤثر تا بامداد روز پنجشنبه (۵ خرداد) از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری می کند و با افزایش تردد خودرو ها، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

با تقویت ناپایداری جوی افزایش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود، بااین حال با عنایت به وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال می رود گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد سبب کاهش کیفیت هوا شود. تداوم وزش باد مؤثر تا شامگاه پنجشنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق مورد انتظار است.

به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از میکرون» با میانگین ۴۳۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت خطرناک قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از میکرون» با میانگین ۴۱۴ و کیفیت هوا در وضعیت خطرآفرین است.





منبع:

1401/03/04
10:56:45
5.0 / 5
296
تگهای خبر: باد , تردد , خاك , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل