گل پیچ GolPich
سرپرست مركز پیش بینی هواشناسی اصفهان:

سکون و سرمای هوای اصفهان تا پایان هفته ادامه دارد

سکون و سرمای هوای اصفهان تا پایان هفته ادامه دارد گل پیچ: سرپرست مرکز پیش بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از ادامه سکون جوی و سرمای هوا در این استان تا پایان هفته جاری خبرداد.لیلا امینی در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: بدلیل استقرار جریانات پایدار در سطح استان و ادامه هوای سرد در طول روز، تا اواسط هفته غبار صبحگاهی در بیشتر مناطق و انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا را در مناطق مرکزی و صنعتی خصوصاً کلانشهر اصفهان انتظار داریم.
وی با اعلان اینکه برمبنای الگوهای هواشناسی طی این هفته ناپایداری جوی نخواهیم داشت، اضافه کرد: سکون و سرمای هوا تا روز چهارشنبه پنجم بهمن ماه ادامه دارد و با وجود افزایش ابر طی این مدت اما جریانات جوی (وزش باد) نخواهیم داشت که به بهبود شرایط هوا کمک نماید و اگر کنترل منابع آلاینده رعایت نشود امکان افزایش شاخص آلودگی اصفهان به مرز بسیار ناسالم وجود دارد.
سرپرست مرکز پیش بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اعلان اینکه دمای هوای ۲۴ ساعت آینده استان تغییر محسوسی ندارد، افزود: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرمترین ساعات امروز به ۶ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن بامدادان فردا به یک درجه سلسیوس زیر صفر می رسد.
امینی افزود: چادگان با دمای ۲۱ درجه سلسیوس زیر صفر و خوروبیابانک با دمای ۱۴ درجه سلسیوس بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط استان پیش بینی می شود.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان همین طور نسبت به تشدید آلودگی هوای اصفهان هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
بر اساس این اطلاعیه پایداری و سکون جوی در مناطق مرکزی، صنعتی و کلانشهر اصفهان از اواسط روز جمعه ۳۰ دی تا دوشنبه سوم بهمن ماه ادامه خواهد داشت که به کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای عموم شهروندان می شود.
در این اطلاعیه ضمن تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر مدیریتی برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده ها تا حد بسیار ناسالم، آمده است: لازم است تردد خودرو ها در طول این مدت کاهش و کارهای واحدهای صنعتی و منابع آلاینده کنترل شود.
هواشناسی به شهروندان به ویژه گروههای لطمه پذیر چون سالمندان، افراد دارای بیماریهای قلبی و ریوی، زنان و حامله و کودکان سفارش کرده که طی این مدت از کارهای فیزیکی و ورزشی در فضای باز بپرهیزند.
شاخص هوای کلانشهر اصفهان ظهر امروز شنبه یکم بهمن ماه به ۱۹۹ AQI و مرز هوای بسیار ناسالم (بنفش) رسید.

1401/11/02
12:45:02
5.0 / 5
48
تگهای خبر: آلودگی , باد , بیماری , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل