گل پیچ GolPich
طالبان:

به معاهده آب هیرمند متعهدیم

به معاهده آب هیرمند متعهدیم گل پیچ: به گزارش گل پیچ، سرپرست وزارت انرژی و آب طالبان بر حل مسئله ی حقابه ایران از طریق گفتگو و طبق معاهده سال ۱۳۵۱ تاکید نمود.


به گزارش گل پیچ به نقل از طلوع نیوز، عبدالطیف منصور طی گفت و گویی با این شبکه خبری اظهار داشت: مسئله آب نباید سیاسی شود و نیاز است از هرگونه سخنان تحریک آمیز خودداری شود.
عبداللطیف منصور ابراز عقیده کرد؛ معاهده آب هیرمند چاره هرگونه تنش بر سر حق آبه ایران است.
او همینطور اظهار داشت: ما بر مبنای تعهدنامه ای که صورت گرفته است، متعهد هستیم. زمانیکه خشک سالی می آید یا مسئله ای پیش می آید، باید به معاهده رجوع شود که تمامی موارد در آن ذکر شده است. وقتی چنین چالش هایی به میان می آید، باید به معاهده رجوع شود. تمام مواد آن دیده شود. پس مشکلی وجود نداشته است. در آن (معاهده) خشک سالی و شرایط غیرنرمال همه به وضوح مشخص شده است.
وی با تاکید براین که «گفت وگو تنها چاره می تواند باشد»، اضافه کرد: پیش از این هم گفته ایم که ما دو کشور اسلامی همجوار هستیم و با یکدیگر روابط داریم، روابط دینی و فرهنگی داریم. خیلی از مهاجرین ما آن جا هستند. پس ما با احترام به تمامی این موارد، نمی خواهیم که یک مبحث فنی و تکنیکی تا این اندازه سیاسی شود که تبلیغات منفی آن دو ملت را از هم دور کند. این گونه اظهارات نه به نفع ما است، نه به نفع آنان. چاره گفتگو است. سفارت ایران در افغانستان و سفارت ما در ایران است. ما وزارت خارجه داریم و آنان هم دارند. بنشینیم و در این مورد گفتگو نماییم.
منبع:

1402/03/12
13:48:04
5.0 / 5
57
تگهای خبر: آب , تبلیغات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل