گل پیچ GolPich

هوای اصفهان قابل قبول است

هوای اصفهان قابل قبول است گل پیچ: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز جمعه بیست و چهارم شهریور با میانگین 87 وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان برمبنای داده های ۱۵ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز جمعه بیست و چهارم شهریور ماه با میانگین ۸۷ وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با ۹۵، پارک زمزم با ۶۹، بزرگراه خرازی با ۸۱، دانشگاه صنعتی با ۸۸، رودکی با ۶۳، رهنان با ۹۴، سپاهان شهر با ۷۰، خیابان فرشادی با ۶۸ و خیابان فیض و ولدان با ۷۳ و بولوار کاوه و خیابان میرزا طاهر با ۸۴ AQI در وضعیت زرد و قابل قبول است.
شاخص هوای اصفهان، امروز در ایستگاه بزرگراه خرازی با ۱۵۵، رهنان ۱۶۷ و خیابان میرزا طاهر با ۱۵۲ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.
همچنین شاخص هوای اصفهان در ایستگاه میدان انقلاب با ۱۰۱ و کردآباد با ۱۰۶ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس و در ایستگاه زینبیه با ۱۶۳ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان قرار دارد.
امروز شاخص هوای سجزی با ۶۲، شاهین شهر با ۶۳ و مبارکه با ۷۶ AQI در وضعیت قابل قبول و در قهجاورستان با ۱۰۲ ناسالم برای گروههای حساس ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان همچون خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل منوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1402/06/26
09:02:46
5.0 / 5
275
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , زرین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل