گل پیچ GolPich
آیت الله علوی گرگانی:

حفاظت از محیط زیست باید همگانی شود

حفاظت از محیط زیست باید همگانی شود به گزارش گل پیچ یكی از مراجع تقلید شیعیان اظهار داشت: مردم و مسئولان باید به شدت نسبت به حفظ و حراست از محیط زیست مراقبت و توجه داشته باشند.


به گزارش گل پیچ به نقل از اداره كل حفاظت محیط زیست استان قم، آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی در دیدار مدیركل و معاونان اداره كل محیط زیست قم در سخنانی تصریح كرد: امروزه با مشكلات و چالش های زیست محیطی بسیاری در كشور و در استان قم مواجه هستیم و مردم و مسئولان باید به شدت نسبت به حفظ و حراست از محیط زیست مراقبت و توجه داشته باشند. وی با اشاره به اهمیت و جایگاه محیط زیست در آموزه های دینی و توجه خاندان عصمت و طهارت(ع) نسبت به این مسئله خطیر و حساس، تصریح كرد: انسان تكلیف سنگینی در برابر محیط زیست برعهده داشته و جمادات، نباتات و حیوانات حقوق بسیاری بر انسان دارند و برای حفظ حقوق آنها باید اهتمام داشته و ائمه اطهار(ع) را الگو و اسوه خویش قرار دهیم. این مرجع تقلید با اشاره به اینكه متأسفانه در كشورمان نسبت به مسأله محیط زیست و لزوم حفاظت از طبیعت و محیط زیست آنچنان كه باید و شاید توجه نمی گردد، خاطرنشان كرد: سلامتی مردم و جامعه در گرو محیط زیست سالم می باشد و امروزه ریشه خیلی از بیماری ها به علت آلودگی های زیست محیطی است، بخصوص در كلانشهرها كه بیماری های سخت بسیار افزایش پیدا كرده است. وی در انتها با اشاره به اهمیت خدمت به مردم در دین مبین اسلام، بهترین راهكار حفظ محیط زیست را توجه به حقوق انسان ها و جانوران دانست و اظهار داشت: حفظ محیط زیست به معنای فراهم آوردن محیطی بهتر و سالم تر برای زندگی تمامی جانداران است.
روحانیون مبانی زیست محیطی را برای مردم بیان كنندمدیركل حفاظت محیط زیست استان قم هم در این دیدار با اشاره به فرارسیدن هفته هوای پاك، در سخنانی تصریح كرد: گرد و غبار، صنایع آلاینده و خودروها از مهمترین عوامل آلاینده هوای استان است. تورج همتی با اشاره به اینكه برخورداری از هوای پاك از حقوق مسلم شهروندی است، تصریح كرد: امروز عزم و اراده جدی در بین همه دستگاههای اجرایی استان قم برای مقابله با آلودگی های زیست محیطی وجود داشته و اقدامات بسیاری در این عرصه به انجام رسیده است و تلاش داریم تا از ظرفیت قوانین برنامه ششم، هوای پاك و مقابله با گرد و غبار به نحو احسن در این جهت بهره مند شویم. مدیركل حفاظت محیط زیست استان قم اهمیت حفظ و حراست از محیط زیست در آیات و روایات را هم مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: امروز روحانیت و حوزه های علمیه باید مبانی و بایدها و نبایدهای زیست محیطی را از میان آموزه های دینی و آیات و روایات استخراج كرده و در جهت فرهنگسازی مؤثر و كارآمد در جامعه برای مردم بیان كنند.
 

1396/10/24
19:35:51
5.0 / 5
4678
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل