گل پیچ GolPich
مدیركل هیات امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت توضیح داد

ماجرای خرید پروتز كاشت حلزون، تماس با بیماران در نوبت عمل بزودی

ماجرای خرید پروتز كاشت حلزون، تماس با بیماران در نوبت عمل بزودی گل پیچ: مدیركل برنامه ریزی و نظارت هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجعه بیماران وزارت بهداشت ضمن اعلام هزینه های بالای كاشت حلزون شنوایی، مشكلات بوجود آمده در تحقق بودجه خرید پروتز كاشت حلزون طی دو سال قبل را شرح داد.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، دكتر هومن نریمانی با بیان این مطلب، تصریح كرد: هزینه كاشت حلزون شنوایی، ۴۶ میلیون تومان است كه شامل هزینه های خرید پروتز، جراحی، هتلینگ بیمارستانی و حمایت های پس از جراحی مانند گفتار درمانی و بازتوانی شنوایی است.
وی با اشاره به پرداخت ۴۰ میلیون تومان از هزینه كاشت حلزون شنوایی توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، خاطرنشان كرد: این مقدار پشتیبانی از كاشت حلزون شنوایی در میان كشورهای منطقه كم نظیر است.
نریمانی اضافه كرد: ۳ میلیون تومان از هزینه های كاشت حلزون توسط خانواده بیماران و ۳ میلیون تومان دیگر هم توسط سازمان بهزیستی پرداخت می گردد و خوشبختانه نهادهای خیریه در این زمینه كمك مناسبی دارند كه بار هزینه های خانواده ها كاهش پیدا كند.
مدیركل برنامه ریزی و نظارت هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجعه بیماران تصریح كرد: از ابتدای سال تا آخر آذرماه سال جاری، ۴۲۰ عمل كاشت حلزون در ۱۱ مركز درمانی در كشور انجام شده اما در سال های ۹۴ و ۹۵ مشكلاتی در زمینه تحقق بودجه خرید پروتز كاشت حلزون داشتیم؛ چراكه اعتبارات آن در جدول شماره ۹ بودجه پیش بینی شده بود كه ردیف های این بودجه در صورت بروز مشكلات، ممكن است تحقق پیدا نكند و به ما اعلام گردید كه ردیف خرید پروتز كاشت حلزون تا آخر همان سال تخصیص می یابد اما بودجه ما در سال های ۹۴ و ۹۵ محقق نشد.
وی خاطرنشان كرد: هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در دو سال قبل از محل اعتبارات داخلی خود اقدام به تامین پروتزهای كاشت حلزون شنوایی كرد و در این دو سال ۲۲۶۲ عمل كاشت حلزون در كشور انجام شد كه بودجه آن تخصیص پیدا نكرده بود.
نریمانی با اشاره به اینكه از ۴۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده برای خرید پروتز كاشت حلزون شنوایی تا كنون ۲۰ میلیارد تومان محقق شده است، اضافه كرد: علاوه بر ۴۲۰ پروتزی كه تا كنون در كشور مصرف شده، ۵۰۰ پروتز دیگر توسط هیات امنای ارزی خریداری شده كه ۳۰۰ دستگاه آن در حال توزیع و ۲۰۰ دستگاه دیگر در حال انتقال به كشور است و برای جلوگیری از كمبود پروتزهای كاشت حلزون در انتها امسال و سه ماه اول سال آینده، مذاكراتی برای تامین این دستگاه ها با شركت های تولید كننده خارجی انجام داده ایم.
مدیركل برنامه ریزی و نظارت هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجعه بیماران در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان كرد: پروتز برای انجام عمل جراحی بیمارانی كه تا تیرماه امسال برای كاشت حلزون ثبت نام كرده و قدرالسهم خویش را پرداخت كرده بودند، به مراكز كاشت حلزون ارسال شده است.
وی افزود: ممكن است خانواده یكی از بیماران اعلام نماید كه اقدامات مربوط به ثبت نام و پرداخت قدرالسهم خویش را تا تیرماه امسال انجام داده كه باید توجه داشت كه ظرفیت مراكز كاشت حلزون در كشور محدود است و شاید در ایام خاصی از هفته اقدام به كاشت حلزون كنند، اما این خانواده ها در نوبت عمل كاشت حلزون قرار دارند و در این روزها با آنها تماس گرفته می گردد.
بنابر اعلام وبدا، نریمانی تصریح كرد: وقتی كودك ناشنوا یا كم شنوایی به مراكز كاشت حلزون رجوع می كنند، ابتدا برای آنها اقدامات درمانی لازم مانند استفاده از وسایل كمك شنوایی و سمعك انجام می گردد و اگر اقدامات درمانی پاسخگو نباشد، بیمار كاندیدای كاشت حلزون شنوایی می گردد.
وی افزود: هر سال حدود دو تا سه هزار كودك مبتلا به ناشنوایی مطلق و كم شنوایی شدید متولد می شوند كه از این تعداد، حدود یك هزار تا یك هزار و ۲۰۰ مورد از آنها منجر به كاشت حلزون شنوایی می گردد. ازاین رو هر خانواده ای كه به مراكز كاشت حلزون در كشور رجوع می كند، با عنایت به شرایط بیمار روش های درمانی مناسب برای وی انجام می گردد.1396/10/29
19:14:36
5.0 / 5
5176
تگهای خبر: بهداشت , وزارت بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل