گل پیچ GolPich

به همدیگر یاد بدهیم چگونه از محیط زیست خود محافظت نماییم

به همدیگر یاد بدهیم چگونه از محیط زیست خود محافظت نماییم گل پیچ: یك عضو كمیسیون انرژی مجلس، اظهار داشت: سیزدهم فروردین روزطبیعت است. روز آشتی با طبیعت و نه جنگ با آن. باید به همدیگر یاد بدهیم و از همدیگر یاد بگیریم كه چگونه از محیط زیست خود محافظت نماییم.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، علی ادیانی نماینده مردم قائم شهر در یادداشتی به مناسبت روز طبیعت در كانال تلگرامی خود، نوشت:
«نوروز و بهاری دیگر از طریق آمده است. سری به طبیعت می زنیم. سفر می نماییم. چه خوب است كه طبیعت و محیط زیستی كه در آن به تفرج می پردازیم، قبل و پس از حضور ما اگر پاكیزه تر نشده، آلوده تر نشده باشد. همه ساله عكس ها و فیلم های زیادی در فضای مجازی از انباشته شدن زباله ها و به خصوص زباله های تجزیه ناپذیر دركنار رودخانه ها، ساحل دریاها، شن زارهای كویری، پارك ها، پیاده روها و خیلی از اماكن عمومی دست به دست می گردد كه نه تنها دل هر دوستدار محیط زیست و بلكه دل هر انسانی را به درد می آورد.
صحبت از بی فرهنگی و مقصر دانستن دولت یا مردم نیست كه كم و بیش در فضای مجازی و نشریات مطرح می گردد. ولی آیا بسنده كردن به مباحث نظری برای حفظ محیط زیست كفایت می كند؟ اگر صرفا این مباحث موثر بود دیگر شاهد تصاویر دلخراش از تخریب محیط زیست و انباشته شدن زباله های تجزیه ناپذیر نبودیم. شاید باید چاره دیگری بیندیشیم و در كنار مباحث نظری، راهكارهای عملی را هم در نظر بگیریم و بعنوان كوچكترین عضو از جامعه آستین بالا بزنیم و با انتقال آگاهی به اطرافیان تلاش نماییم تا اندك اندك و از هسته های كوچك خانواده و اطرافیان راهكارهای عملی را پیاده سازی و دیگران را تشویق به اجرای این راهكارها نماییم.
شاید لازم است انتقال و بهبود فرهنگ حفظ محیط زیست را تنها به گردن فلان سازمان و فلان دولت و این و آن نیندازیم و همزمان و موازی با حركت كل به جزء، از جزء به كل هم حركت نماییم و قدمی حتی كوچك در جهت حفظ محیط زیست برداریم. چه بسا كه این قدم های كوچك می توانند سهمی بزرگ در حفظ محیط زیست داشته باشند و یا حتی در ابعاد وسیع به رشد فرهنگ زیست محیطی جامعه كمك شایانی كند.
صرفا عكس گرفتن و یا فیلم برداری از صحنه های تخریب محیط زیست و انتشار این عكس ها و فیلم ها در فضای مجازی و افسوس خوردن دردی را دوا نمی نماید. باید به همدیگر یاد بدهیم و از همدیگر یاد بگیریم كه چگونه از محیط زیست خود محافظت نماییم. سیاست های كلان دولت ها و ارگان های مربوطه یقینا تاثیر بسیار زیادی در حفظ محیط زیست خواهد داشت اما نباید از نقش خود و سهم خود بعنوان كوچك ترین جزء در حفظ محیط زیست غافل شویم.
سیزدهم فروردین روزطبیعت است. روز آشتی با طبیعت و نه جنگ با آن. بیاییم این دفعه كه سیزدهم فروردین را بیرون از خانه و در طبیعت به همراه خانواده و دوستان و آشنایان می گذرانیم، بیشتر به فكر محیط پیرامون خود باشیم. مساله محیطزیست را جدی بگیریم و هنگام ترك یك محل اطمینان بیابیم كه اثری از آلودگی از خود بر جای نگذاشته ایم. یادمان باشد طبیعت امانت آیندگان است نه میراث گذشتگان.»1397/01/13
17:10:10
5.0 / 5
4669
تگهای خبر: طبیعت , مجاز , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل