گل پیچ GolPich
جزییات پایش سوخت دیزل یورو ۴ تشریح شد

سنجش گوگرد گازوئیل هر دو هفته یكبار

سنجش گوگرد گازوئیل هر دو هفته یكبار گل پیچ: با عنایت به آغاز توزیع سوخت دیزل یورو۴ از اول خردادماه سال جاری، پایش كیفیت این سوخت مبحث بسیار مهمی است كه مدیر كل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست جزئیات آن را شرح داد و اظهار داشت: فهرست كلیه جایگاه هایی كه از ابتدای خرداد توزیع گازوئیل یورو۴ دارند؛ در اختیار سازمان محیط زیست قرار گرفته و سنجش میزان گوگرد گازوئیل در ۲۵ درصد جایگاه ها هر دو هفته یكبار صورت خواهد گرفت.


شینا انصاری در گفت وگو با ایسنا، اظهار كرد: پیرو انعقاد تفاهم نامه میان معاونت انسانی سازمان حفاظت محیط زیست و شركت ملی پخش و پالایش فرآورده های نفتی درمورد پایش محتوی گوگرد نفت گاز یورو ۴ مقرر شده است تا در شش ماهه اول به صورت هر دو هفته یكبار از ۲۵ درصد جایگاه های عرضه سوخت و در شش ماهه دوم سال به صورت ماهیانه از ۲۵ درصد جایگاه ها به انتخاب سازمان حفاظت محیط زیست و با همراهی نمایندگان ادارات كل محیط زیست استانی نمونه برداری صورت گیرد.
وی ادامه داد: در هر نمونه برداری مطابق مفاد تفاهم نامه باید از هر جایگاه دو نمونه یكی "آزمایشگاهی" و دیگری نمونه "شاهد" برداشته شود كه نمونه شاهد به صورت پلمب شده به مدت سه ماه توسط اداره كل محیط زیست برای پایش های نظارتی و مقایسه ای نگهداری می گردد.
مقایسه نتایج نمونه های سازمان محیط زیست با وزارت نفت
مدیر كل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: برای صحت سنجی پایش های شركت ملی پخش و پالایش فرآورده های نفتی، مطابق تفاهم نامه تعدادی از نمونه های شاهد به میزان حداقل هشت درصد نمونه ها به صورت تصادفی توسط ادارات كل حفاظت محیط زیست استان ها انتخاب شده و در آزمایشگاه های ذی صلاح مورد پایش مجدد قرار می گیرند و نتایج به دست آمده با نتایج آزمون وزارت نفت مقایسه می گردد.
۹۳ جایگاه توزیع گازوئیل یورو۴ در اولویت پایش سازمان محیط زیست
انصاری در ادامه اظهار نمود: فهرست ۱۷۴ جایگاه محورهای مواصلاتی كشور به انضمام ۲۱۹ جایگاه درون كلانشهرها كه از اول خرداد توزیع سوخت نفت گاز یورو ۴ با حداكثر محتوی گوگرد ۵۰ قسمت در میلیون دارند؛ در اختیار سازمان محیط زیست گذاشته شده است كه بر مبنای فهرست ۹۳ جایگاه در اولویت نخست برنامه پایش گوگرد قرار دارد.
وی تصریح كرد: انتظار بر این است كه در این طرح حداقل ۴۰۰ نمونه پایش گوگرد سوخت دیزل بررسی و سنجش شود كه آمار قابل توجهی خواهد بود و اطلاعات خوبی را از وضع موجود كیفیت سوخت دیزل در اختیار قرار خواهد داد.
مدیر كل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست در انتها با اشاره به پایش كیفیت بنزین توزیعی در كشور اظهار نمود: علاوه بر پایش گازوئیل یورو۴ كه اخیرا آغاز شده؛ سازمان حفاظت محیط زیست مطابق مصوبه اردیبهشت ماه سال ۹۳ هیأت وزیران كیفیت بنزین توزیعی را هم به صورت فصلی در هشت كلانشهر برای سنجش بنزن و آروماتیك ها پایش می كند.
به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، آلودگی ناشی از گازوئیل غیر استاندار موضوعی است كه از ابتدای دولت دوازدهم مورد تاكید سازمان محیط زیست قرار داشته و بارها عیسی كلانتری نسبت به توزیع گازوئیل با گوگرد ۶۰۰۰ یا ۷۰۰۰ ppm در كلانشهرهایی مثل مشهد اعتراض كرده و خواهان اصلاح این روند شده بود كه در نهایت وزارت نفت پذیرفت با اصلاح روند توزیع گازوئیل یورو۴ در كشور آلودگی ناشی از این سوخت را تا حدی كنترل كند.
در همین زمینه وحید حسینی مدیر كارگروه ملی آلودگی هوا در آخرین جلسه این كارگروه با تاكید بر اینكه توزیع دیزل یورو ۴ در شرایط كنونی كار بسیار سختی است، اظهار داشت: وزارت نفت مجبور است، سوخت را كه قبلا با خط لوله منتقل می كرد، حالا با كامیون انتقال دهد كه جای تشكر دارد. ضمن اینكه هزینه توزیع سوخت در وزارت نفت نسبت به گذشته ۲۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.1397/03/11
12:42:00
5.0 / 5
4616
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل