گل پیچ GolPich
عضو شورای شهر تهران عنوان كرد

هماهنگی با سفارتخانه ها برای اجرای دستورالعمل های كاهشی سفیدبالك ها

هماهنگی با سفارتخانه ها برای اجرای دستورالعمل های كاهشی سفیدبالك ها گل پیچ: عضو شورای شهر تهران با تاكید بر اینكه سفید بالك ها بعنوان یك آفت، از اكوسیستم حذف نمی شوند و تنها می توان جمعیت آنها را كنترل كرد، اظهار داشت: با سفارتخانه ها مشغول رایزنی هستیم تا بتوانیم در مسیر تكمیل اقدامات هشتگانه برای كنترل جمعیت سفید بالك ها، اجازه ورود به فضای سبز سفارتخانه ها را بگیریم تا این روند به صورت كامل بخصوص در محدوده مركزی شهر اجرایی شود.


زهرا صدراعظم نوری در گفت وگو با ایسنا، درباره اقدامات شهرداری تهران برای كنترل جمعیت سفیدبالك ها اظهار داشت: در فصل گرما مبحث زاد و ولد سفیدبالك ها در شهر تهران مطرح می گردد و طغیان این حشرات هم با افزایش دمای هوا اتفاق می افتد، بنابراین هرچه شرایط هوا بهتر و میزان بارندگی ها بیشتر باشد، این حشرات غیر فعال خواهند بود.
وی اضافه كرد: بدون شك سفیدبالك ها از اكوسیستم حذف نمی شوند، اما می توان رشد آنها را كنترل كرد. در همین ارتباط سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران مسئولیت كنترل این حشرات را بر عهده گرفته است و با بهره گیری از مشاورین در تلاش است جمعیت این آفت را در شهر تهران كنترل كند.
وی ادامه داد: توسط سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران گزارشی درمورد عملكرد شهرداری تهران در مقابله با این حشرات در كمیسیون سلامت شورای شهر تهران بعنوان كمیسیون تخصصی عرضه شد كه نشان می داد از سال ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶ وضعیت جمعیتی این آفت در شهر تهران تا حدودی كنترل شده است. ۳۸۸ نقطه در تهران شناسایی شده كه بعنوان محل های تجمع و زاد و ولد این حشرات هستند.
رییس كمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه بیشترین فراوانی این حشرات در مناطق ۶، ۱۱ و ۱۲ شهر تهران است و درختان زیتون و توت محل زاد و ولد این حشرات هستند، اضافه كرد: با بهره گیری از نظرات كارشناسان، سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران هشت اقدام همچون زراعی، بیولوژیكی، شیمیایی، فیزیكی، مكانیكی، اكولوژیكی و فرهنگی را در مدیریت جمعیت این آفت انجام داده است.
وی اضافه كرد: این سازمان در بعضی نقاط با آب شویی و هرس به موقع سرشاخه ها بعنوان اقدامی دیگر، تلاش در كنترل جمعیت این حشرات داشته است. درحقیقت هرس سرشاخه درختان و سوزاندن آنها به همراه آب شویی همچون دیگر اقداماتی است كه توسط مجموعه شهرداری تهران برای كاهش جمعیت این حشرات در دستور كار قرار گرفته است.
این عضو شورای شهر تهران، روغن پاشی را روشی دیگر برای كنترل جمعیت سفیدبالك ها عنوان و تصریح كرد: باید مجموعه ای از اقدامات در سطح شهر بخصوص در نقاطی كه شاهد بیشترین تجمع این حشرات هستیم صورت گیرد تا به شكلی این آفت مدیریت شود؛ البته باید در سیاست گذاری ها هم از كاشت گیاهانی كه بومی تهران نیستند و برای رشد این حشرات شرایط مناسبی را فراهم می كنند، پرهیز نماییم تا بدین سان از افزایش جمعیت و طغیان آنها جلوگیری نماییم.
صدر اعظم نوری درباره ورود به سفارتخانه ها برای تكمیل روند مقابله با این حشرات در فضای سبز سفارتخانه ها اظهار داشت: باید اقدامات هشتگانه در تمام نقاط به صورت كامل اجرایی شود تا اثربخشی مناسب را داشته باشد. در این میان برای ورود به املاك شخصی و سفارتخانه ها بخصوص در مركز شهر محدودیت هایی وجود دارد كه مقرر شد با سفارتخانه ها و املاك شخصی هماهنگی های لازم صورت گیرد تا بتوان اقدامات هشتگانه را در این محدوده ها هم اجرا كرد.
وی ادامه داد: هم اكنون با تذكر من در صحن شورا و هماهنگی روابط عمومی شورای شهر تهران با سفارت های روسیه و انگلستان، هماهنگی انجام شده و اعلام آمادگی كرده اند تا دستورالعمل ها و اقدامات هشتگانه در آن مكان ها صورت گیرد. البته رایزنی ها برای سایر محدوده ها هم ادامه خواهد داشت.1397/03/26
12:23:52
5.0 / 5
4953
تگهای خبر: آب , شهرداری , فضای سبز , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل